• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
vvventsi - специалист
ето още една сега е правена на автомат апарата си смъкна самичък ISO to на 125

Прикачен файл

1.JPG
PalmRunner - помощник
Ми не знам, един път ще подбере подходящи настройки, ама друг път – не. За това не снимам на Авто. Виждаш ли на предната снимка тръбата долу вляво. Снимката не е излязла по-тъмна, а шумът е доста по-малко. Иначе на светло, всички апарати снимат добре.
PalmRunner - помощник
vvventsi написа:
... снимките не стават по тъмни с по малко исо ако разстоянието е малко 1-2м за по голямо обаче почва да си личи че са по тъмни
И при мен е така, но ако съм избрал най-ниското ISO-100. Ако обаче съм на 200 или 250 не се получава вече така. А апарата си праска на авто 400 или 800 и хич не му пука.
lecki - специалист
При мен при ISO 200 на светкавица стават тъмни а при 400 вече се вижда шума
-междинно положение няма.
kirofabv - специалист
Пробвай да смъкнеш размера на снимките. Сложи го на 5МП аз лично не виждам никакъв смисъл от любителски снимки с по-голям размер, а само камара с негативи. Ако имаш stable shot или нещо подобно го включи. Вярвам, че задържаш полу-спусъка докато фокусира добре... извинявай за въпроса, но все пак ;)

Всяка сапунерка трябва да снима най-добре на автомат. Те са направени за това - вдигаш и снимаш.

Защо не пишеш в някой фото-форум (всъщност там е малко вероятно да намериш някой със сапунерка, но все пак... ) а да откриеш някой, който има като твоето фото. Ще получиш компетентни мнения и съвети, а ако притежателя е услужлив може да си спретнете едно сравнение на снимки. Така даже би имал добро основание за рекламация.
lecki - специалист
Абе вече ми писна да се занимавам с това Sony можеби някои друг :?
Тани - модератор
Сега се прибирам и не мога да се начудя защо никой не му е подсказал на човека къде му е проблема , като аз го назовах още в предишното си мнение - снимките просто не са на фокус! Или му е забранил автофокуса или не може да снима! Аз попитах как снима , kirofabv директно го е питал дали фокусира , но отговор никакъв!

leckiега , ако искаш да получиш адекватен отговор бъди така любезен да дадеш отговори на насочващите въпроси , за да разберем къде е проблема! Ползваш ли полуспусъка?
sstefanov - майстор
PalmRunner написа:
...даже и на DSLR са напълно неизползваеми...
Естествено, и без това никой не ги използва. Даже на високите класове въобще липсва автоматичен режим.
vvventsi - специалист
не е от фокуса, на втората снимка скоростта на затвора му е 1/8 ,как мислиш как ще снимката при такава скорост без статив?
Тани - модератор
Точно за втората снимка говоря - уголеми я и погледни циповете между двете деца - само там е на фокус и е ясно. Ако са му треперили ръцете и там щеше да е размазано!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Фотоапарат Sony W270 слаба детаилност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: