• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Hoвoceлckи - майстор
Глава боли основно от количество. И най-чистия алкохол над определено количество е пагубен за човека.
За патоките не мога да се сетя защо реши да ми го казваш. При 38° прекратявам дестилацията. Правя достатъчно количесттво вино, което няма как да изпия и го изварявам на ракия. От много години ми остава и ракия. Така че нямам причина да прибирам патоки. Както и да не отделям достатъчно първак.
За "животинките", дрождите - докато ги има - виното е мътно :idea: След ферментацията "те не са това, което са ..."
miroki - майстор
Обичайно точно заради кофти ракия се размътва при разреждане.
Ракия която се размътва при разреждане се размътва и с чешмяна и с менерална, а която не се размътва, не се размътва с никаква.

Нарочно последното го събирам в отделни шишета и чак да другия ден преценявам кое е паток и кое не. На аламбик събирам до макс 42 градуса, а на колона до 50 или 55 според случая. Там патоките тръгват на по-висока градус както и самият дестилат.
Роки, това което споделяш е доста по вярно и безопасно.
Относно размътването си напълно прав. Чистият алкохол не променя цвят.
Франсетата събират до 60 и на алембик.
На колона, патоки могат да текат и над 60% алкохол, а на алембик през цялото време.
Не споделям кое на колко отсичам, понеже ако всеки тръгне да събира до 38, то това е много опасно.
От чисто уиски и чиста водка, глава не боли, само те напива.
Същото е и при всеки качествен алкохол. Домашната ракия е с много различно качество.
При всички случаи се иска разбиране на процесите.
Наздраве!
Hoвoceлckи - майстор
Наздраве и на двама ви за великите глупости дето сте написали :partyman: Купувайте си бандерилан алкохол и се надявайте за живеете с орлите. Аз ще си пия моята стара винска ракия, пък колкото-толкова.
miroki - майстор
Наздраве, Новоселски, ако визираш мен, аз алкохол не купувам (освен бира).
Все пак 4 казана имам подръка.
Andri01 - майстор
Дай си и адреса,че митничарите да не се мъчат да те търсят по IP-то. Внимавайте какво пишете по тази тема,че " Гарабед шпионина чете и той" :)
miroki - майстор
Няма никакъв проблем, лицензирани са.
:-D
Въйййй, на Рокито акъл налях!!!
То пак кат не е ракия, хахаааа!!!
Наздраве!
ky-kyy - майстор
Нередовното пиене на ракия, води до ненужна полемика..... [-(
'ве Кукер, с професионалисти по ракиено време не говоря!
На баба Гана джанките преди мойте. Вчера ѝ насметах черешата, неска тръснах джанките. Гледам сичко да е по тертип, че да не размътя водата.
Дрождите от малък си ги култивирам сам, кога става въпрос за плодови и не толкова отговорни дестилати. За гроздова си ги купувам, както и за високоалкохолни десертни вина. Да не стават грешки де.
И мътна съм скопосвал и мътна ми е текла от казана, ама да съм бил шести клас някъде. После Тати ма прати да уча.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон юни 21, 2021 6:31 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ракия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: