• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Бат Иво - специалист
Мани мани немам кръв :xplode:
piron45 - майстор
Стига бе пич, не се кахъри толкова. Ей я де е Испанията.Ще прескочиш да си вземеш нова ракия или ще ти я пратят по някой автобус. Изхвърли тая боза и не се занимавай с глупости.
Hoвoceлckи - майстор
Понеже се насадих и аз с една туба ... та се разрових за инфо.
Гледам нафтата е по-плътна от спирта, съответно - по-тежка. От което мисля, че следва да се утаи (след някакво време)?
От друга страна, точката й на кипене е над 200°С, т.е. - при дестилация направо няма шанс да отиде в "преварката"?
Да уточня: тубата, не че не е била (скоро) с нафта, ами изобщо не миришеше. При изплакването й след ползването забелязах съвсем леко петролно петно. Надзърнах вътре и видях малко черно петно от утайка на дъното. За мой ужас усетих и дъх в ракията.
Честно казано ме съмнява, че дъхът би изчезнал по горе споменатите методи. Чисто физически (ако са смесени) - да. Но "аромата" ... от загоряло знам, че изчезва едва след изпиването й ...
Andri01 - майстор
Ако ти се играе,преварявай я,слагай някакъв ароматизатор от магазина и пробвай. Но ми се струва малко вероятно да се оправи. дано да греша. Ако го правиш-дай после инфо относно резултата. :) :partyman:
hidrazin - майстор
Няма да се оправи. Сега ще си пие нафтата и ще пуши изотзад като стар дизел. :-D

Прикачен файл:
444.jpg
444.jpg (28.18 KиБ) Видяна 446 пъти

:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Темата в "ракията" съм я виждал, но както обикновено става - няма "послеслов".
Хидра, ти както обикновено - нямаш практика (нали си на водка?), но пък всичко знаеш :furz:
В момента преварявам малко количество за проба.
hidrazin - майстор
Ми преди много години и аз съм бил шматка - демек варих ракия.
Ма явно съм си взел поука и вече не се занимавам с глупости.




:partyman:
Последна промяна от Virtex на съб май 01, 2021 10:18 pm, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Почти съм сигурен, че два пъти преваряване ще оправят нещата. Първият път сложи в ракията сода бикарбонат. И при двете преварки отдели патока още при 45 градуса. В патока сложи сол и го остави така до другата година когато вариш пак ракия.
Andri01 - майстор
Патокито го отдели минимум на 50гр. ! Ако киселее,тогава се слага сода но и сега да сложиш,няма да навреди. А солта в патокито :? с каква цел се слага? !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Ракия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: