• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
valentin112 - специалист
Извини ме, но какво е "дизеларка"?
MamaMy - майстор
Така викам на ракията смесена с дизелово гориво :wink:
Фло - специалист
Бат Иво написа:
И аз така си мислех влезе ли петролец нема оправия.Ама разни разбирачи ме кандардисват да я преваря щела да се оправи? А и между другото много ли е токсична за пиене?
С преварка няма да стане,но може да се пробва принципа на екстракцията,където вещества със сходен химизъм си взаимодействат.Това на практика за онафтената ракия може да стане така: заливаш ракията с олио приблизително 1 л. към 6-те литра ракия и периодично разбъркваш интензивно,когато се сетиш и поне 10-15дена ежедневно. Алкохола не се смесва с олиото,но нафтата се свързва с олиото и преминава в маслената среда. Образуват се две рязко разграничими фази като долната е ракията,която източваш отдолу накрая.Трябва да си приспособиш такава бутилка от минерална вода 10 л.например.После след като си отделиш ракийцата може да и сложиш едно маркуче от компресорче за аквариум да се проветря и обдуха няколко дни и това е!
Бат Иво - специалист
Фло написа:
Бат Иво написа:
И аз така си мислех влезе ли петролец нема оправия.Ама разни разбирачи ме кандардисват да я преваря щела да се оправи? А и между другото много ли е токсична за пиене?
С преварка няма да стане,но може да се пробва принципа на екстракцията,където вещества със сходен химизъм си взаимодействат.Това на практика за онафтената ракия може да стане така: заливаш ракията с олио приблизително 1 л. към 6-те литра ракия и периодично разбъркваш интензивно,когато се сетиш и поне 10-15дена ежедневно. Алкохола не се смесва с олиото,но нафтата се свързва с олиото и преминава в маслената среда. Образуват се две рязко разграничими фази като долната е ракията,която източваш отдолу накрая.Трябва да си приспособиш такава бутилка от минерална вода 10 л.например.После след като си отделиш ракийцата може да и сложиш едно маркуче от компресорче за аквариум да се проветря и обдуха няколко дни и това е!
Чух за този метод дали ще бъде от полза?Какво ми остава ......да взема да пробвам.
Фло - специалист
Бат Иво написа:
Фло написа:
Бат Иво написа:
И аз така си мислех влезе ли петролец нема оправия.Ама разни разбирачи ме кандардисват да я преваря щела да се оправи? А и между другото много ли е токсична за пиене?
С преварка няма да стане,но може да се пробва принципа на екстракцията,където вещества със сходен химизъм си взаимодействат.Това на практика за онафтената ракия може да стане така: заливаш ракията с олио приблизително 1 л. към 6-те литра ракия и периодично разбъркваш интензивно,когато се сетиш и поне 10-15дена ежедневно. Алкохола не се смесва с олиото,но нафтата се свързва с олиото и преминава в маслената среда. Образуват се две рязко разграничими фази като долната е ракията,която източваш отдолу накрая.Трябва да си приспособиш такава бутилка от минерална вода 10 л.например.После след като си отделиш ракийцата може да и сложиш едно маркуче от компресорче за аквариум да се проветря и обдуха няколко дни и това е!
Чух за този метод дали ще бъде от полза?Какво ми остава ......да взема да пробвам.
Ами този метод е на няколкостотин години от Южна Франция ,като са го използвали да извличат аромати за козметиката,само дето вместо олио са ползвали неутрализирана и пречистена свинска мас.
Може да смениш олиото няколко пъти с отливане,ако не ти е много скъпо.Добре е да е рафинирано слънчогледово олио!
Може да пробваш с дихатела на противагаз който съдържа активен въглен.Наливаш по посока на движението на въздуха.Става бавно но резултата е изненадващ.
Бат Иво - специалист
Незнам колко стар е тоя метод ,нито знам бащата каква ракия е направил , както не знам какво олио купих от магазина.Но вижте каква майонеза стана и нема утайване?Това нормално ли е да стане майонеза отгоре а рестото да е мътно?И това вече 10 дни.

Прикачен файл

DSCN0084.JPG
Последна промяна от Бат Иво на пет ное 25, 2011 11:06 pm, променено общо 1 път.
Фло - специалист
Ракията е била слаба и от там това бялото горе, заради водата олиото така побелява. Махаш горния слой и да се избистри долей малко но максимално силна ракия.Аз това съм го правил с ракия 42 градуса и се образуват два бистри слоя като се добавя олио,няма такава майонеза като шапка
Бат Иво - специалист
Фло написа:
Ракията е била слаба и от там това бялото горе, заради водата олиото така побелява. Махаш горния слой и да се избистри долей малко но максимално силна ракия.Аз това съм го правил с ракия 42 градуса и се образуват два бистри слоя като се добавя олио,няма такава майонеза като шапка
Ха,ха ако 50гр. е слаба ракия?Даже ракията беше 59гр. аз купих 1л. дестилирана вода на 6л.ракия и я направих 50гр.Освен точно тази вода да се е съединила с олиото и да е образувала майонеза? :?
MamaMy - майстор
Да не си изпиеш ракията, ми сега трябва да си я мажеш на филии :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Ракия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: