• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
hakama - специалист
Събирам идеи за следното.
Улеснение при пренасяне/ повдигане на тежки предмети, понеже покрай възкръсването на селската ни къща се налага често да се мъкнат разни неща... (вече ЕГН-тата се обаждат).
Примерно пералня... последно един 2-литров двигател 3-ма души едва го преместихме, за товарене не говорим...
Цимент и др. примерно може директно на пале да ни го качат от магазина...
Главно на село и (чат-пат) в града ще се ползва.
С макси баничарка (камиончето не знам кога ще го реставрираме - за него едно кранче колко би струвало?).
Ще търсим дълга база с 3 места, демек 2,4м каросерия, най-простия вариант се сещам за рампа (колкото е каргото), т.е. 2.4м ще даде добър наклон, но как ще се търкаля по нея - на ролки по-добре ли ще е?
Или най-простото с платформена количка и/или двуколка (с която ще може да се пренася насам натам - и до колата).

Понеже и на двете места сме със стълби - какви са вариантите? 2х3 колесна количка?

Гледал съм едни такива двуколесни колички с ъпгрейд: с червяк + винтоверт и човека си вдигаше кошерите сам. Е кошера едва ли е 100кг, но мисля че и 100кг товароносимост може да се постигне.

Вариант 4: стационарен - с подемник /снимка 1/, само че няма да е за 1тон... и 3000лв... като това, а от нещо да се приспособи? Това ми се струва най-сигурното.
- oт партер 10см (с мини рампа, се качва платформена количка и с компресор или друг начин се повдига на нивото на каргото.
Номера е да може евро-пале да може да качваме, но палетните колички са скъпички.

Имаме инструменти, материали, умения... и мерак. :-D
Стига да не излезе над 500...1000лв :)
------

Иначе най-простото е да вържем един ръчен телфер за 110лв под навеса на село, но пак стигаме до липсата на стрела, която да влезе в товарното отделение и ще е само за разтоварване. Той ще влезе в употреба, чак като стегнем камиона (той е с платнище, полуоткрита каросерия).
Вариант 3:
Чудех се дали може да се направи подвижен (на колела или не) и да може стрелата да има поне 90 градуса ротация (в краен случай може и без - колата ще се мести или платформата или стрелата (напред-назад)
Вариант 3.1 (с приставка - челюсти, от метал които ще се отделят (разкача) след като се остави палето)

Т.е. да може човек сам или макс още един (който да прикрепя) да се справи. :)

Прикачен файл

kran-pale.jpg
kran-pale.jpg (35.08 KиБ) Видяна 825 пъти

Прикачен файл

cargo.jpg
cargo.jpg (80.34 KиБ) Видяна 827 пъти

Прикачен файл

podemnik.jpg
Вариант 4
podemnik.jpg (26.75 KиБ) Видяна 828 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Стойка за телфер...Идеи?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: