• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Привет,казвам се Петър от Благоевград,от скоро чета форума и ето,че ми се наложи да питам. Питането ми е:Някой има ли идея за подобно нещо.Какви ''железа'' са ми нужни,как да изглежда и кой е най-подходящия вариант за стойка,така че след работа телфера да се прибира под терасата...Телфера е от мъничките китайчета ''Райдер'',товара ще е главно дърва и въглища и ще се вдига до 3 етаж.Тераската е широка по малко от метър,мисля че беше 80см товара мисля,че ще е по малко от 100кг,така или иначе границата за товар на телфера е 125кг.
Благодаря !!!
velsi - Почетен майстор
Не е лошо да има снимка на терасата, за да се види с какво се разполага в момента. Иначе не е задължително телферчето да излиза навън. Може то да е неподвижно закрепено, а само някаква "стрела" с макара за въжето да се показва навън, когато се вдига товар и после да се прибира.
Благодаря за мненията,придържам се към варианта от снимката (който ми прилича на принципа на ''врата'').Спирам се на него,защото при тоя вариант телферчето се скрива след работа под терсата,а по време на работа,когато товара е вече горе може да мине вътре в терасата и да се свали(струва ми се по-удобния вариант).Но приемам и други мнения разбира се... :wink:
Фло - специалист
samara_team написа:
Благодаря за мненията,придържам се към варианта от снимката (който ми прилича на принципа на ''врата'').Спирам се на него,защото при тоя вариант телферчето се скрива след работа под терсата,а по време на работа,когато товара е вече горе може да мине вътре в терасата и да се свали(струва ми се по-удобния вариант).Но приемам и други мнения разбира се... :wink:
Това го има в Практикер-подвижна стойка за телфер,кадмирана,лъскава към 70 лв.май беше ,носи над 400 кг.
Да,обаче в Благоевград няма Практикер...Трябва да погледна в Бриколажа.
илко илиев - специалист
аз имам направено

Прикачен файл

DSC00414.JPG
илко илиев - специалист
ето още една

Прикачен файл

DSC00412.JPG

Прикачен файл

DSC00412.JPG
илко илиев - специалист
пробвах да изпратя и клип но нещо не мога да се справя,ако искаш пиши ми на скайп ilko_rz и ще ти го пратя
lov - майстор
И аз да се включа с такова изделие. Телферчето е с подемност 125/250кг. Стрелата е 1600мм. За нея поради липса на подходящ профил двойно Т ползвах 2 П профила и ги събрах със заварка. Оста лагеруват на два лагера долния конусен. Всъщност това ми начинание с лагерите се оказа безсмислица даже и пречи защото се люлее много.Ако лагеруваше направо е метал щеше да е по добре.Така че не го прави с лагери на верикалната ос. Направих и лагерна количка с 4 лагерчета. каквито намерих в гаража и влизат свободно в профила. Осичките са ми от болтове с имбусна глава която отрязах. С оригиналните планки не можеш да го придвижваш с окачен товар.
И още малко препоръки. За закрепването ползвай болтове поне е якост 8.8 или по яки. Оста на въртене над 25. тази е с Ф20 и се оказа слаба. За това са и тези допълнително заварени планки по нея. То си е и за препоръчване да си ги има де. Горния обтегач ако може да е на още по високо от стрелата но при мен нямаше място на къде повече.
Телферчето е тествано и устиска достатъчно вдигнах си и целия материал по строителството освен дръвцата които да си качвам в момента. Единствен недостатък е калпавото въже. Не е много гъвкаво и вчера се е скъсала нишка та бе бодна и по ръката. И ще го сменям с по дебело и по меко. В телфера има и термозащита която изключва при прегряване. Та на десетина последователни качвания изключва и трябва да се изчаква да изстине. Ама и аз му извадих душата по грубия строеж.
П.П. Анкерите съм ги заложил в колоната още при отливането.

Прикачен файл

PB300159.JPG
PB300159.JPG (41.23 KиБ) Видяна 9047 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Стойка за телфер...Идеи?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: