Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте!

Преди известно време бях в музея на Mercedes-Benz в Stuttgart, Deutschland и много ми хареса как е решен интериора - стените и колоните са от полиран бетон.

Изображение

В нашия апартамент имаме една стена, от която след като я бутнем, ще остане само една колона по средата на стаята. Пределно ясно ми е, че бетонът в музея на Mercedes-Benz и бетонът, който ще лъсне като съборим стената, нямат почти нищо общо, но все пак се чудя дали ако загладим грубия бетон на колоната с някакво "специално" циментово мляко и след това го обработим с някакъв вид фин абразив няма все пак да получим поне визуално подобен ефект?

Ясно, че винаги можем да шпакловаме колоната и да я латексираме... просто ми се иска да имаме видим бетон в хола! ;)
ebahti - майстор
Аз пък в нас-където има бетон гледам да го скрия- къде с камък,къде с некоя греда....ама вкусове разни :-D
lecki - специалист
Ебахти, и аз така правя.
Ебахти, явно съм уникален... :weedman:
Никой ли не може да помогне? :(
ebahti - майстор
Питай чичо Гошо...напиши само -"полиран,шлайфан бетон" и ще ти излезнат сума фирми занимаващи се е това....
ZEDYCUS - майстор
Kолега, защо не опиташ с японска замазка(мазилка). Не знам точно как се казва, гледах я при един приятел, правих му няколко гардероба и в коридора беше с такава мазилка. Прилича на гипсова шпакловка-гладка, но е с различен цвят. Доколкото разбрах имало избор за цветовете. Тогава снимах, че ми хареса като десен. Ето една снимка.

Прикачен файл

DSC00732.jpg
Стелко - специалист
Съмнява ме, да успееш да скърпиш бетонна колона без да личи. Тук в Германия често използват готови бетонни елементи за стъпала, парапети, тераси и др. но те се отливат ,декофрират и шлайфат в цехове и на обекта пристигат в идеално състояние, където след монтаж, само ги лакират. На твоята снимка най-вероятно са отляти на място с чисто нов кофраж, хубав бетон и добри работници, но не е изключено и да са готови елементи.
Оказа се, че там просто колона няма. Съответно отпада и необходимостта да се полира бетона! :)

Изображение

Тема "Колона с полиран бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: