Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Търся валяци за изцеждане на прането от старите перални Рига , или там подобни ! Прилагам снимка !

Прикачен файл

riga.jpg
piron45 - майстор
Ех колега, май си закъснял за тия валяци. Още на времето хората ги преправиха на преси за грозде.Става перфектно.
Успех в търсенето.
dadko - майстор
Само валяците ли ти трябват или целия механизъм?. Щото едно такова го разкостих преди време и валяците се въргалят из гаража и някоя друга ламарина от конструкцията- също. Ако въпроса стои така- както си го формулирал -пиши ми на ЛС да дойдеш да ти ги дам. Не искам нищо в замяна(канех се да ги изхвърлям и -... ще ги изхвърля някой ден, де). Предполагам, обаче, че те интересува цялата "машинарийка".
valentin114 - специалист
Ще потъся по тавана на село...не ти обещавам, но ще пробвам.
Знам,че и аз ужасно закъснях, но докато разбера, че и на мен точно това ми трябва... Та дали някой може да ми помогне??
hidrazin - майстор
Ти па си отървал всичките влакове.
Продават се и само валяци за гроздомелачки:
Комплект резервни части
Виждал съм подобни и в магазин Багира.
Па и ако ръцете са ти на правилното място не е проблем и сам да си направиш валяци.
Моята не си знае годините и е изцяло "Направи си сам".
Дървена рамка, дървени валяци облечени с дебела гума и наковани спирално с пирони, корпус от алуминиева ламарина.
Дядо ми я е правил някъде 70-те години и още си я използвам.
:partyman:
nikel - специалист
Отиди в някой пункт за вторични суровини. Може да ти излезе късмета.
shotik - майстор
Питащият за валяци дали е намерил ? Нека напише !

Тема "Търся валяци за изцеждане на дрехи от пералня Рига!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: