Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kam34 - специалист
Белите шпилки които се продават масово по железариите на метър са меки с ниска якост 4.6 или 4.8. Ако искаш здрава шпилка търси в специализиран магазин за крепежи шпилка с якост 10.9 или най яките 12.9 съответно и гайки към тях с якост 10 или 12.

Така и не каза какво ще закачаш поне кажи колко килограма трябва да носи едно окачване. Как очакваш някой да те реши проблема без да го формулираш ясно и конкретно.
VLADO66 - майстор
С шпилкa прeз цeлия пояс/в случaя бeшe грeдa/ съм хвaщaл площaдкa нaпрaвeнa от швeлeр 120/60- стaнa много яко. При стягaнeто нaмaзaх с цимeнтово лeпило бeтонa тaм къдeто лягaшe швeлeрa дa обeрe луфтовeтe.
професионал - специалист
Има двукомпонентно лепило на Хилти,с което съм "садил" забравени от конструктора фусове за стена - в упътването беше посочено,че при прилагането на достатъчно голяма сила на опън,ще се откъсне парчето бетон около анкера (фуса),но същия не може да се изскубе от дупката.Не помня,колко точно беше необходимата сила (то и автора не казва какво му е необходимо),но ако намеря в гаража останалите ми разфасовки ще прочета.Има и механични високоякостни анкери,които ще издържът огромни сили на опън,че и на срез,но затова си трябва посещение на специализиран магазин!
driver - помощник
Няма такова понятие максимално натоварване.Въпроса, поставен така е некоректен и се чудя как получаваш толкова компетентни съвети.
Има определено натоварване.След като обмисляш някаква конструкция не може да не знаеш,дори и приблизително какво е натоварването в килограми.Статично ли е,динамично ли е,в каква посока на анкера работи.Дали е на опън или на срязване.Размера на анкерите зависи и от броя им, върху който ще се разпределя натоварването.
Няма как някой точно да ти даде съвет ако сам не си си изяснил нещата.Така има само чешане на езици.
teon - специалист
...да не отварям нова тема...
...отвор с какъв диаметър трябва да се пробие за този винт :?: :
http://www.google.bg/url?q=http://www.v ... X-Ilijb68w
...винтовете ще се завиват в бетон(панел)...преди време ми се наложи да монтирам наново единия прозорец и мисля,че пробивах с 6мм обаче съм забравил :? ... днес в един каталог за крепежни елементи видях да пише: 'ф' отвор за монтаж в:-
-зидария- 6мм
-бетон- 6,5мм ...ама ако се наложи май не съм срещал такива свредла за бетон с 'половинки'...
jekasus - майстор
Аз пък се чудех за какво са 6.5 мм бургии за бетон :-D
http://www.toolpak.bg/product/68/karbid ... -tuhli-sds
И тук в Москва в хипермаркети съм виждал 6.5 мм бургии.
Но ми е простено, не съм дограмаджия :-D
VLADO66 - майстор
С ф6 -може като пробиваш да разкараш малко.
tarlyo - специалист
Търси си 6,5мм, че ще се озориш с навиването. Почти е невъзможно, особено в панел. Една китайска е около 5- 6лв.
teon - специалист
...благодаря на отговорилите,ще потърся 6,5мм...в краен случай ще мъча да натъманя една седмица(7)- на 6,5мм :oops: ...
VLADO66 - майстор
teon написа:
...благодаря на отговорилите,ще потърся 6,5мм...в краен случай ще мъча да натъманя една седмица(7)- на 6,5мм :oops: ...
Метода е проба грешка :)

Тема "Анкерни болтове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: