Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
isbul - специалист
Какъв тип анкерни болтове са най-подходящи за максимално натоварване?
Бетонен пояс на къща, широчина 25 см, височина 20 см. Трябва да стърчат около 8 см.
idunno - специалист
Най-лесно е да отскочиш до Хилти.Те имат и програмата за натоварванията и анкерите.
VLADO66 - майстор
Ползвал съм с шпилка и конус в дюбела-ако бетона е здрав и шпилката е яко натегната няма как да изпусне.
novgradski - специалист
...за по-отговорни конструкции съм използвал химически анкер (шпилка с лепило -на HILTI -HIT-RE500)...има и други ...
За проверка: в HILTI наистина имат софтуер -"PROFIS Anchor".
stivemaster - майстор
Пояса отлят ли е , ако не е да заложите шпилките в бетона.Ако вече е отлят - химически анкер Хилти примерно.
isbul - специалист
Отлят е отдавна. Значи химическия анкер е най-надежден?
kam34 - специалист
Какво ще е натоварването на анкерите, какво ще хващаш към трегера. Максимално натоварване е доста разтегателно понятие - 1 - 10 - 100 и т.н. кг или тона на анкер.
isbul - специалист
Сложно е за обяснение, затова въпроса е какъв тип анкер бихте препоръчали за пояс с такива размери, който е за максимално натоваране.
Някой знае ли каква е ориентировъчната цена за брой на химическите анкери на Хилти?
jekasus - майстор
Има дълги бургии за перфоратори (SDS+) + шпилки със гайки. Ако става при теб.
isbul - специалист
Имам такива бургии 30см, ф14 и 16мм и се замислям все повече за този вариант, ще разкърти малко от дугата страна, но ще е по-здраво. Шпилката незнам до колко е издъжлива, може би по-здраво ще е с арматурно желязо и да се завари нещо отзад.

Тема "Анкерни болтове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: