Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
smokee - специалист
Въпроса е :комбинацията от тънки газобетонни блокчета (размер 75мм/250мм/600мм) + външна топлоизолация от стиропор 6см ще доведе ли до добра звукоизолация?

-врата - PVC
-таван ???



За тавана още не е решено от какво да бъде направен с оглед продължаване на топлоизолацията на стените и звукоизолация.Гаража ще се ползва и за работилница затова aко няма добра звукоизолация се обезсмисля целия проект.Приемам всякакви предложения за тавана.Искам да кажа,че гаража е още на етап "сметки" и не е сигурно,че ще ни устрои финансово.Благодаря ако някой помогне

Прикачен файл

garage2-dimensions.jpg
Последна промяна от smokee на пон мар 18, 2013 3:57 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Звукоизолация не се прави със стиропор,а с вата и то с обемна плътност над 120кг/м3 http://napravisam.net/?p=9117
smokee - специалист
Кaменната вата изглежда ,но колкото виждам идва към 15лв/кв което за целия гараж идва около 600лв. Това ми идва малко в повече само за изолацията.Ако е под 120кг/м2 няма ли да върши работа? Целта не е да се сложи възможно най-скъпата и качествена изолация на пазара ,а по-скоро нещо средно,което да не е много скъпо и да върши работа все пак..
VLADO66 - майстор
Няй евтиното е да налепиш кори за яйца- специфичната им форма пречупва звуковите вълни..п.По ниската обемна плътност понижава звукоизолационната и способност и поишава топлоизолационната им такава.
smokee - специалист
Oк.Ако има модератор нека изтрие темата ми.Не ми се занимава с остроумниците по българските форуми
genkogenev - специалист
smokee написа:
Oк.Ако има модератор нека изтрие темата ми.Не ми се занимава с остроумниците по българските форуми
Що бе ? Човека ти е дал най евтиното и практично решение... Ти се сърдиш !
Звукоизолацията е най-скъпото нещо в сферата на изолациите .
Поздрави
Здравейте , бих ви препоръчал сандвич панел- (eps + звукоизолационна мембрана + мемори пяна + звукоизолационна мембрана + eps) -6 см .Завършеният вит е като стената ви-позволява да се боядисва .
цена на м.кв 55лв
Ако имате контакти -18лв на точка
В цената влиза труд и материял . http://www.soundproofingbg.com/

Тема "Въпрос за звукоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: