Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
gogata1987 - специалист
Кажете към кого да се обърна относно едни съседи, които имат гадния навик да си палят огън в общия двор на кооперацията. И съответно да опушват всичко живо наоколо? Звънях в Столичен инспекторат, откъдето ми казаха, че нямат правомощия в частни имоти. Та, в този случай, коя е компетентната институция, ако има такава изобщо? Хората не разбират от дума, пробвано е многократно. А и са чужденци, което прави още по-прекрасни нещата. Мерси предварително!
miroton - майстор
Може да ги запознаеш с Българската дряновица :-D
Rumen Iankov - специалист
Звъни на пожарната.
torbalan - Дървен философ
gogata1987 написа:
Кажете към кого да се обърна относно едни съседи, които имат гадния навик да си палят огън в общия двор на кооперацията. И съответно да опушват всичко живо наоколо? Звънях в Столичен инспекторат, откъдето ми казаха, че нямат правомощия в частни имоти. Та, в този случай, коя е компетентната институция, ако има такава изобщо? Хората не разбират от дума, пробвано е многократно. А и са чужденци, което прави още по-прекрасни нещата. Мерси предварително!
Съда!

Щом имота е общ, а ти не си съгласен да палят огън - само съда може да реши спора ви!

Не казвам, че непременно ще е в твоя полза де...
gogata1987 - специалист
torbalan написа:

Съда!
Все си мисля, че трябва да има някаква наредба, която да регулира тези неща. Проблема е, че не мога да я намеря за общ. Столична. Това със съда, най-малкото ще се проточи години... Може би, наистина ще питам в пожарната.
VLADO66 написа:
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=103
Благодаря! Това съм го проучил, но засяга обществените места, а в случая става дума за частен имот. С други думи, ако си запалят огъня на тротоара, тогава ги засяга горепосочения линк. :sad:
jekasus написа:
Пиромани ли са ?
Не, създават си романтика... :axe: :evil: Ама, все пак става дума за центъра на София, не за вилна зона, където би ми било все тая.
torbalan - Дървен философ
За частен имот наредба няма да намериш...

Ако не правят някакво углавно престъпление, с пръст не можеш да ги пипнеш!

Ако имота е общ, след като не се разбирате, единствения вариант е съд...

Но както казах - няма гаранция, че ще спечелиш...
bayan - специалист
пробвай с общо събрание на кооперацията да го зебраните и тогава трябва да се съобразяват с решението ако има мнозинство
манихеин - специалист
http://esperex.bg/2011/10/%D0%BD%D0%B0% ... %BC%D0%B8/

Член 9, алинея 4.

Член 66.

"§ 5. Контролът по изпълнението на наредбата се извършва от органите за ПБЗН, осъществяващи държавен противопожарен контрол."

Тема "Палене на огън в частен имот - София?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: