Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mitron - специалист
Здравейте имам един такъв въпрос някой правил ли е кокошарник? :) Дайте ми някви идеи или размери и снимки и от какъв матерял е хубаво да се направи може ли да се използва метал.
fox_vt - майстор
:lol: :lol: :lol: :lol: не можах да се сдържа къщички за кокошки кокошарник :supz: Яко звучи.Иначе какво ти трябва самостоятелни апартаменти за по една кокошка или цялото общежитие барабар с петлите.
mitron - специалист
И аз като написах заглавието се засмях и си викам с това заглавие ще избия рибата :lol: .Трябва ми цялото общежитие и самите легла вътре на какво разстояние трябва да бъдат :wink:
tysonlkr - специалист
Кокошкарника на село представлява една стаичка от сурови тухли, в която има поставена една скара на височина 1м и стълбичка да се качват кокошките. Вътре има и два полога да има къде да снасят яйцата.
Кокошките са щастливи :-D
VLADO66 - майстор
[quote="tysonlkr"
Кокошките са щастливи :-D[/quote]
Ти пък как разбра че щастливо кудкудякат :? Може и да те псуват че им отмъкваш производсвото всеки ден :-D
Илчо Илиев - майстор
Не само в този форум , но тук е от огромно значение да се даде възможно повече информация около въпроса,а не ....познай ква идея имам...и да чакаш адекватен отговор...
Както и да е, ако имаш възможност, направи кокошарника масивен, от долу задължително стабилен под-бетон или бетонови плочи/диреци ,а стените тухла..
Тавана е добре да е дървен, но възможно стабилен, стабилен защото да няма как да влезе някоя гад, съответно да няма как да си прегризат дупка,а дървен за да има и вентилация, хем топлоизолация, а покрива...каквото сметнеш за най-евтино-ламарина, ондолин, керемиди...
Размери,прави се предимно тясно-1,2-1,5 м, а дължината според броя квартирантки,но за 25-30бр е достатъчно 2-2,5м..
Кацалка, най-лесно става като на стените по дължина се сложат две дървета с размер 5/5см,а дължина 50 см по-къси от общата дължина,сложени са под наклон, като в предния край да е на 50 см от пода,а горния край на 1м, напречните летви е добре да са обли с диаметър около 3 см..
Закрепват се по няколко начина ,но според мен най-удачния е като в краищата ги направиш на двуграм,а на надлъжните забиваш по два гвоздея така,че пръта да влезе плътно, а може да е 1 гвоздей и райбер...
Това се прави за да може да се вадят лесно напречните за да може да се чисти ,а този начин на закрепване е за да не се въртят прътите, а разстоянието между прътите е 40-50 см
В зависимост от броя кокошки си направи полози,като за 10 кокошки е добре да има поне 2 полога..
Може да ползваш щайги с размер 30/45-50см,като на дъното се слага слама/сено до 1/3 от височината..
Трябва да са закрепени стабилно,а вариантите са според броя и възможностите...
Това е най-добрия вариант, според мен ,но има и други, по-лесни и евтини,но си имат негативите...
Иначе моя е дървен, това, което описах,но от дъски, проблема е ,че зимата е студено на птичките и започват да снасят като се запролети,а ако е тухлен, съответно топъл, снасят и през зимата,но....
mumar - специалист
Илчо Илиев написа:
Не само в този форум , но тук е от огромно значение да се даде възможно повече информация около въпроса,
а не ....познай ква идея имам...и да чакаш адекватен отговор...
:yawinkle: А да се Фанеме на бас, кога пак ШЪ ни питат :partyman:
Илчо Илиев - майстор
Знам,че не е убаву да са маже извън темата...ама кат ни моа са сдържа...
Най ма фаща бяс кат чета обява в стил..."продавам Гоуф-споразумение..." и зададен въпрос из някой форум- "абе мисля си една работа....вие кво ш кажете..."
Ся то автора на темата пак е дал доста начална информация,но има доста теми които са директно за темата с бисерите...кат оная за колегата дет искаше да си прави мини оранжерия за чушки,.че да я топли с отделената топлина от РС си....докато обясни каква му е идейката ,бяха големи разпити..
Макар,че четох правилата за у форума,но като първо правило трябва да са въведе,че зададен въпрос ,който не дава пълна картина на идеята ще се трие...иначе започват едни разпити, едни догадки, някои с право се бъзикат и....става говорилня...

П.П. Извинявам се пак за спама и се надявам да не ме анатемосат ....
VLADO66 - майстор
Да де ама дефиниция за пълна картина няма-за питащия може да е пълна,а за знаещите да изглежда като бял лист пълен с неизвестни :wink:

Тема "къщички за кокошки (кокошарник)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: