Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mitron - специалист
Колеги тоя кокошарник май ще вляза в луд строеж направо малка къщичка и това всичкото за пилета и яйца ама като са ме погнали няма начин
Илчо Илиев - майстор
Колега, ако нямаш достъп до евтин фураж-рента, твой посев или да си купиш зърно на тънко, просто не се занимавай с глупости...
Аз съм в точно такъв цирк,но.....
До преди 3-4 г гледах доста зайчета...до към 180-200 на година, но като скочиха цените на зърното, сметката не излиза и за съжаление сега гледам само ТВ, а майка ми си гледа 12-14 кокошки за които и купувам всеки месец трици и смески....
Яйцата ми излизат като тия на Фаберже...
Иначе ,ако имаш достъп до поляна, там да са през деня, разхода на фураж и качество на продукцията ще е коренно различно...
Преди мнооого години така гледахме птици, хранеха се само вечер и то за да се приберат, иначе си намират доста храна из гюрлюка..
Така,че ако ще купуваш фураж и да си мислиш,че правиш нещо....просто забрави
VLADO66 - майстор
Винаги остава стар хляб,някое старо готвено,зеленилки/трева и бурени/ от двора,така че коките помагат да не се хвърля храна.
mitron - специалист
Така е винаги има изостанала храна пък и двор голям има какво да си пасат дали трева или червейчета :)
bulhomes2 - майстор
Курник си се вика. Помня един приятел от ергенските години. Ние сме на язовира сума ти народ на палатки, той трябва да затвори кокошките на техните (баш в тоз момент ги нямало) и тогава да дойде.... Кае, че балдисал да се мъчи да ги затвори в 4 следобед, ама не ставало. По-късно (ма не мога да кажа точен час) - сами се прибирали.
VLADO66 - майстор
bulhomes2 написа:
Курник си се вика. Помня един приятел от ергенските години. Ние сме на язовира сума ти народ на палатки, той трябва да затвори кокошките на техните (баш в тоз момент ги нямало) и тогава да дойде.... Кае, че балдисал да се мъчи да ги затвори в 4 следобед, ама не ставало. По-късно (ма не мога да кажа точен час) - сами се прибирали.
Курник според мен е неправилно защото идва от курица/кокошка на руски/,а иначе можем да доразвием темата за психическото състояние на кокошките и свързаното с него добив на яйца в зависимост от това дали има петел в кокошарника или не.Какво мислите по въпроса :? :)
gechev - специалист
Думата курешка и тя ли има руски корен?
чет май 30, 2013 10:01 pmmitron написа:
Здравейте имам един такъв въпрос някой правил ли е кокошарник? :) Дайте ми някви идеи или размери и снимки и от какъв матерял е хубаво да се направи може ли да се използва метал.
Виж ако обичаш по тубата-"Construction d`un poulailler".Не е необходимо да знаеш езика.Важни са идеите и принципите.Приятно гледане.
чет май 30, 2013 10:01 pmmitron написа:
Здравейте имам един такъв въпрос някой правил ли е кокошарник? :) Дайте ми някви идеи или размери и снимки и от какъв матерял е хубаво да се направи може ли да се използва метал.
Още един адрес с план-по тубата-"BLOG Poulailler 3D-Modele Blondin". Това което не е добре показано-дъното на кокошарника е плъзгащо и е от ламарина с рамка от летви,за лесно почистване.И от вътре не са показани летвите за кокошките на 30 см от дъното. За да се научат кокошките да снасят в 3 те полога отначало върху сламата да се сложи топче от пинг-понг....
През нощта входа се затваря,а сутринта се отваря-сигурност срещу плъхове и други вредители...И т.н.

Тема "къщички за кокошки (кокошарник)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: