• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bridge - специалист
Изображение

Някой работил ли е с такова нещо? Може ли да се разчита на него при положение че струва 20лв? И колко ще му дръжи батерията? :?
rositodor - специалист
По-добре е с обикновен шублер,на този електронния ако леко му падне батерията ще отчита грешно,не си струва един обикновен шублер е по евтин и винаги отчита точно(и без ток :lol: )
sstefanov - майстор
Електронния е много по-удобен (когато има батерия). Лесно се измерва разлика в размери, например.
Просто си дръж 1-2 батерийки резерва и няма да имаш проблеми.
bridge - специалист
rositodor написа:
ако леко му падне батерията ще отчита грешно
Това от опит ли го знаеш? Тоест, ако един размер го дава една стойност, като се изтощи малко батерията ще показва друга стойност?
sstefanov - майстор
Няма такова нещо. На моя като му падне батерията започва да мига и после изключва.
Мултицетите показват грешно с паднала батерия (но и там си има индикатор за батерията).
bridge - специалист
ОК. Благодаря за отговорите! :supz:
MrMurdjo - майстор
Ползвам такъв и съм впечатлен от точността, като знам, че е базирано на капацитивен принцип. Не трябва да се мокри обаче точно по тази причина.
Докато не започне да мига индикатора за изтощена батерия, си мери вярно. Освен това при пускане може да се нулира с бутончето.
bigdragon - майстор
Имам два електронни шублера.
Единият е същият, като на снимката на колегата.

С по-старият преди година пренесох сполучливо размер от вкъщи до работа и изработих детайл при точност в стотните, независимо от разликата в температурите...
Ако имате такъв, забравяте механичните.
Това за батериите и точността е дрън, дрън. Вярно е че сте зависими от батериите, но в кутията има място за резервна, а моят е на година и половина, още е с оригиналната.

ПП Не забравяйте, че това е точен измервателен уред и се съхранява в подходящи условия, а не в сандъка при чука и пилата.
EDI - майстор
Аз имам електронен, жената ми го купи от ЛИДЪЛ.Върши ми идеална работа, не съм забелязал да има проблеми с размерите.Меря до 1 десета или стотни настройката на фрезерите, когато фрезовам профили за врати, понеже електронната ми мерилка за тази цел е с точност 5 десети, а това понякога не ми е достатъчно и не ме е подвел до сега.
kr1100 - майстор
За първи път се срещнах с такова чудо през далечната 1985г , когато швейцарци дойдоха да монтират ЦПУ в завода. После се появиха за най-точните обрабптки.
Имам ЛИДЛ ския и досега си работи.пш--
  • 1
  • 2

Тема "Електронен шублер - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: