Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
РоРо
Здравейте, имам следния проблем и се надявам да ми помогнете със съвет. В едно правоъгълно помещение, което представлява кухня в единия край и столова в другия, има сложен паркет (не е ламиниран). Искаме да извадим половината паркет (там където е кухнята) и да сложим плочки. В останалата част на помещението паркета си остава. Как да извадим половината паркет, така че да не се отворят фуги и да се размести в другата половина?
EDI - майстор
Мен ако питаш, най добре извади целия паркет и си го пренареди до там, докъдето ще ти е ръба на плочките.Последните паркетчета ги изравни и закови.Изцикли паркета, за да можеш после лесно да изравниш нивата.След това налепи плочките, лакирай паркета и си готов.
masteradmin - майстор
Качто начало виж дали паркета е лепен. А вече в зависимост от състоянието ще си предцениш дали да го пренаредиш. Като го свалип виж денивелацията на пода за да може да се докарат нивата. След това си избери един хубав Т образен перваз. И недей да го циклиш преди да наредиш плочките. Спред мене най накрая го циклиш след това лепиш Т образния перваз и последно лакираш 2-3 ръце. Най добре с 2 компонентен лак ако не ти е скъп :)
РоРо
Не ми иска да вадя паркета, защото кухнята е преходна с хола, който също е с паркет. Ако тръгна да вадя паркета ще трябва да извадя и в хола.
Иначе със сигурност не е лепен като е слаган. :?
EDI - майстор
Тя малко сложна стана. :roll: Опитай да извадиш парчетата дотам, до където ще са плочките, след което ръба го изравни в права линия с изрязани парчета от извадените.Вземи да заковеш или залепиш крайните, за да няма разместване.Аз все пак съм на мнение :P първо циклене, после лепене на плочки и перваза.Мисля си, че по-лесно ще докараш после нивата, тъй като нивото на паркета ще е база за плочките.Иначе ще трябва да ги лепиш малко по-ниско от паркета.За лакиране аз ползвам български полиуретанов лак 3 ръце.
РоРо
ахъм, и аз мисля че по-лесно ще се уеднакви нивото ако първо се изцикли паркета, а после се слагат плочките.
Горе-долу добих представа какви са вариантите. Мерси.
jacko - специалист
защо не вземеш един диск за неметал, и с малко флексче не прережеш паркета до там, до кадето мислиш че ще стигне теракота? след тожа между теракота и паркета можеш да сложиш някаква лайсна като преходник?

Тема "Въпрос за паркет и плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: