• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
filmatoplo - майстор
Шпакловка върху ОСБ -как.Здравейте , с какво да шпакловам ОСБ което е поставено за стени на павилион в метална рамка .След 1 година ползване ОеСБито (само боядисано с блажна боя) се люспи на тресчици , все още не е в укаено положение , затова искам да го спася като го шпакловам с нещо което да му оправи вида , да стане хем гладко -хем да не се люспи при мокрене :? .
EDI - майстор
Виждал съм да шпакловат ОСБ на стени на сглобяеми къщички.Пердашат с лепило направо върху ОСБ-то.Не знам обаче после дали не лепят изолация отгоре.С тази боя трябва да удариш един грунд преди това.Може да ползваш частично системата на ЦЕРЕЗИТ за лепене на плочки върху критични повърхности.Първо един грунд СN94, после шпакловаш лепило с мрежа, един грунд и една силиконова боя отгоре.Трябва да издържи определено време, ама не знам колко.Другото, към което клоня повече е да удариш един пласт ЕПС с пяна и отгоре шпакловка с мрежа.
filmatoplo - майстор
:) Благодаря , след като преминат дъждовете ще действам , а с китове за дърво дали ще стане :wink: .
EDI - майстор
А, няма да стане с кит, не се занимавай.
chapara - майстор
А защо не му навъртиш едни гипсокартони, шпакловаш фугите и си ТИ :wink:
filmatoplo - майстор
:) Всичко започна от там че в нашия готин град няма от белия материал който поставят майсторите на ал и пвц дограма по павилионите :wink: , затова купих за по лесно ОСБ -да ама не .Колеги гипскартон не може че е външно и нямам место да надебелявам повече от 3-4 мм :wink: .Дойде ми идея -да загладя ОСБто дали с лепило и мрежа , дали с кит -колкото да стане гладко , и отгоре да му залепя цветен ситопечат ли се казва -фолио реклама на нещо .Или въпроса ми вече е -с какво и как да го загладя ОСБто преди залепване на цветно фолио :) .
bayan - специалист
Това осб на мястото на стъклопакета ли е

http://microasu.com/LightexPVC1.htm

Лайтекс бял 2 мм

около 20 лв за плоскост и от горе фолио

filmatoplo от кой град си
MIRO_073 - майстор
На времето си правих бюро по размер от ПДЧ. Извиках един дърводелец за помощ-познат. Наковахме всичко, дюбели и дойде време да го боядисваме. Тогава дърводелеца си направи (беше подготвен) КИТ от винервайс и блажна боя с избрания от мен цвят. Става една такава каша и с шпатула шпакловахме цялото бюро. Така защотаваш ПДЧ (ОСБ)-то от влага и става гладко. След това финалната блажа боя.
Чаро - Акълия
Еди +1
Дори и да не са Церезид, има разни Вебери, Мапей, Баумити...
Грунд и шпакловка с мрежа.
  • 1
  • 2

Тема "Шпакловка върху ОСБ -как." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: