Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
VLADO66 - майстор
Много хубаво се замонолитват и няма да можеш да ги отлепиш самостоятелно. :)
medel76 - специалист
значи ако има за смяна керемиди да си купувам и капаци ли?А някакъв олекотен вариант няма ли?Да държат малко по дълго от 3 години и да се отлепят когато се наложи?
rositodor - специалист
medel76 написа:
значи ако има за смяна керемиди да си купувам и капаци ли?А някакъв олекотен вариант няма ли?Да държат малко по дълго от 3 години и да се отлепят когато се наложи?

Твоята работа е като да търсиш тиксо което държи здраво,ама когато искаш да го разлепиш...не може и двете...
VLADO66 - майстор
Става и с вар като пак може вместо цимент да сложиш лепило за по-дълго отворено време.Приблизително съотношение вар:лепило-4:1Може за цвят да добавиш оксидна боя за сметка на варта така че съотношението да се запази.
medel76 - специалист
Мерси много!
аз не разбрах сега колко пясък ще трябва да се сложи?
VLADO66 - майстор
medel76 написа:
Мерси много!
аз не разбрах сега колко пясък ще трябва да се сложи?
Зависи на кой вариант се спираш.Пясъка е хубаво да е пресят.
medel76 - специалист
Аз искам да мога после да ги отлепя,но да и не ги замазвам през 3 години.
Ако избера лепило и пясък вътре ще има ли вар?
а при варианта с вар и лепило?
VLADO66 - майстор
Направи компилация между лепило и вар 1:4
hidrazin - майстор
Ако може леко включване от опит, а не като специалист. Това с подмазването през три години въобще не е нормално. Имам си и къща. Последно са ми подмазвали капаци преди 5-6-7 години :? , не помня точно. И то само на единия "ръб" на къщата и то не целия.. Останалите нямам спомен кога последно са почиствани и подмазвани. Сега са горе-долу още в прилично състояние.
Не знам кой и как ви ги е подмазвал преди три години.
Мен ми ги подмазва един приятел. Използва готов варов разтвор - от този с вар и пясък в найлонови торби. Аз само му пълнех кофите и слагах цимента. По спомени 2-3 мистрии на половин кофа готова варова мазилка от торбата и я обърквах. Половин кофа, че много тежи пустата. :-D
По-скоро си мисля за некачествена работа или липса на цимент. Друго за което се сещам - ако сте ги подмазвали в някоя голяма жега. Тогава разтвора може да е дръпнал прекалено бързо и да не се е споил с капаците и керемидите добре.
:partyman:
medel76 - специалист
Добре! Ще направя!Благодаря ти!!!

Тема "капаци на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: