• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kolonal - специалист
Купих една къща, основният ремонт на покрива ще е през пролетта. Някой умник е покрил покрива с ламарина, мисля, че профилна се нарича-няма лошо, но е забивал пироните в ниската част, където трябва да се оттича водата, а не във високата, трапецовидна. Дайте идея как да залепя дупките, че покривът тече. Някой ще каже смяна, най-добре е, но това ще е през пролетта. Сега зорът е да се избута зимата с подръчни средства. Някакво лепило и винил дали ще свършат работа. Дупките са доста, ламарините са сложени калпаво, абе и някаква друга идея ще е добре дошла.
dadko - майстор
За целта се използват не обикновени пирони, а специални крепежни елементи-самопробивни винтове с метална и под нея-гумена шайба. На 4-та стр. в този pdf
http://www.lindab.com/bg/documents/buil ... ley_bg.pdf
kolonal - специалист
И самопробивните винтове с гума ги знам, течната изолация я имам, купих я преди да се кача на покрива и видя всичката простотия на предишните собственици. Идеята ми е да нарежа парчета винил и да ги залепя на поцинкованата ламарина. С изолацията не зная дали ще стане, май разяжда пластмаси и найлон. трябва ми някакво лепило, ако ли не мятам един билборд, няколко де, и така зимата.
VLADO66 - майстор
Не разяжда-представлява битумна емулсия,финно диспергирана във вода без разтворители.
kolonal - специалист
VLADO66 написа:
Не разяжда-представлява битумна емулсия,финно диспергирана във вода без разтворители.
Владо, т.е. може да се използва като лепило за винила. Ако е така да се мятам на покрива!
VLADO66 - майстор
kolonal написа:
VLADO66 написа:
Не разяжда-представлява битумна емулсия,финно диспергирана във вода без разтворители.
Владо, т.е. може да се използва като лепило за винила. Ако е така да се мятам на покрива!
Не знам дали има адхезия към винила :? Лошото е че вятъра като подхване едно ъгълче,ще си намериш винила на двора.
bulhomes2 - майстор
Тия дни си правих един навес със стари ламарини. За дупките по тях взех от близката железария някакъв силикон за метал. Улукаджиите го били ползвали и с него мисля да си запуша дупките.
VLADO66 - майстор
Ако е само за дупки-полиуретанов уплътнител.
bulhomes2 - майстор
Ми нали за дупки от пирони пита човека?!? К'ъв е тоя полиуретанов уплътнител?
  • 1
  • 2

Тема "Лепило за ламарина и винил-питане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: