• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
rosso666 - специалист
Здравейте колеги преди време бях гледал по дискавъри един много интересен начин за печат върху 3D обекти,За съжаление не успях да разбера как се казва .Днес намерих клипче на този метод за печат : http://www.youtube.com/watch?v=pKuXyeAGzEU на български се знае като хидрографика .http://www.ottobock.bg/index.php?m=2181&lang=1
Та ако има някой по запознат с зази технология и по точно как и от къде прави фолиото за този печат.
hidrazin - майстор
Е какво точно те интересува? Цената е около 15-20 лева за площ 10х10см.
Фолиото се купува готово, със съответния рисунък/шарка. Има и други консумативи - спрейове активатори и фиксатори ама подробности за тях не помня де. Има и специални мастила за принтери с които сам да си направиш рисунъка. Поразгледай из китайските сайтове. Ако не там, къде другаде?
Иска се малко майсторлък и ръчички. Не съм пробвал, но съм гледал как става.
:partyman:
rosso666 - специалист
благодаря ще се разтърся
Колега то е ясно че го има готово.
Но според мен тънкото в случая е сам да си забъркаш активатора , защотот той струва повече пари.
В нета има формули на химикалите но уви аз съм слаб по химия
nikolson - майстор
Нарича се "воден трансфер", или хидрографика. Има ги по рекламните агенции.
Здравейте искам да допълня неща за хидрографиката понеже и аз се интересувам от това занимание не с цел да правя парички ,а да помогна на хора който се интересуват и желаят да се пробват защото сигурно ще се намери някой да ми сипе с чарпака защото правят бизнес по този начин но аз не съм съгласен защото цената е прекалено скъпа.
1.правиш си регистрация в aliexpress доста е лесно като за начало и пишеш / hidrografic film/ и всичко ти излиза.
2.трябва ти прословутия /activator/ който по химичен състав е автомобилен лак и разредител според мен и опитите да го направя е 70 на 30 като също е важно състава и на двата компонента :rolleyes: гледах доста клипчета и видях да ползват duxonе лак и uni-thinner 1разредител. А откъде ще ги търсите вече и вие малко трябва да се потрудите.
3.вана свързана към бойлер защото водата трябва да поддържа темпратура от28 до 32 градуса .
4.малко познания по химия или познат химик за да съберете всички съставки и действате и успех =D>
5.причината да не пиша точната формула е защото тя е патентована за съжаление не от мен и не желая да си имам проблеми ,но мисля че най важното го знаете така че успех....
ataklav@hotmail.fr -ако мога да съм полезен с нещо пишете :idea:
Gnus - специалист
Това брои ли се за хидрографика:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rmSV2l6JFt0[/youtube]
Здравейте...А някой знае ли дали има курсове за хидрография?
hidrazin - майстор
Едва ли има курсове за хидрография.
По-скоро трябва да се търси помощ от опитен хирург... :shock:
:partyman:
Здравейте.Аз от скоро се занимавам с хидрографика.Ако нещо по-специално ви интересува-питайте,с каквото мога ще съдействам :) имам налични за момента към 10тина фолиа,при интерес ще обясня по-подробно (за по-удобно fb- Ziggy Pink :) )
  • 1
  • 2

Тема "Хидрографика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: