• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Razer_86 - специалист
чет апр 18, 2024 7:21 pmhidrazin написа:
чет апр 18, 2024 2:27 pmRazer_86 написа:
Генератора НЕ СЪМ ГО ЗАЗЕМЯВАЛ, тъй като както е казал Хидрата по - горе и аз не виждам смисъл да се заземява при положение че се прекъсват и ДВЕТЕ ЖИЦИ.
Опаааа... Не ми приписвай че съм казал подобни простотии!!!
Извинявай колега, ама това не съм го писал аз :partyman:
viewtopic.php?f=16&t=48278&start=50
(Незнам как да направя линка, че да те закара точно на твоето мнение. Извинявам се за което)
bigdragon - майстор
Ето така се прави:

ЦЪК

и ЦЪК

и ЦЪК



Може и така:
чет окт 30, 2014 1:05 pmhidrazin написа:
infomar написа:
Че то било лесно - заземявам нулата .... но до сега не съм правил реалното му заземяване.
Нищо недей заземява, щом не си свързвал до сега защитния проводник към твой си кол забит в земята.
Монофазния генератор няма фаза и нула. Има само потенциал между двете изходни клеми. Кое ще избереш за фаза и нула няма значение.
Ръгаш двете жици от генератора както падне във фаза и нула.
Ако прекъсваш само фазата от улицата, така или иначе единия извод на генератора ще ти се занули през нулата от енергото. Тогава ще трябва да заемиш корпуса на генератора.
Аз бих прекъснал и двата проводника без да заземявам нищо.
И си на ход. Никакви заземявания не са ти необходими. Във варианта с генератор дето не е свързан със земя, ДТЗ-то няма да работи. Защото и няма нужда от него.
:partyman:

А също и така:

Прикачен файл:
заземяване 2.PNG
заземяване 2.PNG (47.01 KиБ) Видяна 226 пъти
ПП Преди 10 години, ама кой ти помни толкова :?:
Andri01 - майстор
:thumbs: Ако се разрови нормален човек,кой знае колко още подобни "бисери" ще намери?! :lol: :lol:
hidrazin - майстор
Така е, някои хора се развиват и научават нови неща.
За разлика от едни други хора дето обвиняват другите за собствената си простотия, която естествено не виждат...
За "умници" дето не могат да четат но пък могат да вадят от теми само това което ги устройва:
Ето така се прави:

ЦЪЪЪК - последното изречение.

Може и така:
съб ное 01, 2014 8:01 pmhidrazin написа:
...
Ще помоля Юнака малко да изтрае. :-D
:partyman:
P.S. И аз съм се подвел (издънил, сбъркал...) ама ще си призная на по-късен етап. :cool:
Малко по-нагоре от тоя пост тогава, преди 10 години Junak е обяснил къде съм сбъркал.
И съм се съгласил. За разлика от разни тюфлеци дето без бой не си признават, а като ги бият -забравят.
Така че не - и тоя път НЕ минÁ ... :lol:
Моля преди да пишете простотии, първо четете и мислете какво е писано.
Поне за сега и двете не са забранени!!! Лошото е че много хора не ги могат тези неща, особено второто. :)
пет апр 19, 2024 7:04 pmAndri01 написа:
Ако се разрови нормален човек,кой знае колко още подобни "бисери" ще намери?!
Видяла жабата, че подковават вола и тя вдигнала крак.
А ти душко на къде си ръгнал? Все пак тук става дума за неща недостъпни за теб...
Въпросния "нормален човек" първо не е способен да се разрови, не му се отдава.
И второ - ще намери ама ще намери комбинация от три разбъркани пръста... :-D
:partyman:
P.S. А за тези с генераторите - да си правят справка кое, как защо ... ТУК и ТУК
Единият размишлява по въпроса за емоционалната интелигентност и дано разбира, че за сега "губи" съвсем убедително- по силно е от него.
viewtopic.php?f=45&t=11918&p=1162742#p1162742
Настъпвал си го някъде.
За другият няма спасение, но има нещо общо между тях.
Andri01 - майстор
Децата на Д.донев пак се хванаха за...ръчичка! Единия лъже,другия след него "мажи" . Да се спори с хора ,които са учили електротехника в АПК или от Google ,значи да човек да падне до нивото им! :lol: :lol:
съб апр 20, 2024 8:53 amAndri01 написа:
Децата на Д.донев пак се хванаха за...ръчичка! Единия лъже,другия след него "мажи" . Да се спори с хора ,които са учили електротехника в АПК или от Google ,значи да човек да падне до нивото им! :lol: :lol:
Матей 7: 1-5
hidrazin - майстор
съб апр 20, 2024 8:53 amAndri01 написа:
Да се спори с хора ,които са учили електротехника в АПК или от Google ,значи да човек да падне до нивото им!
Още по-кофти е да се бъркат разни (без малко да кажа хора) дето нямат нито основно образование, и дори поне някакъв курс ... по нещо.
Знаеш ли какво е Марианската падина? Или Колския свръхдълбок сондаж?
Е те там ще си търсиш нивото, щото по-дълбоки дупки не знам. :rock:
:partyman:
P.S. Нали питаше ако се разрови човек колко бисери ще намери?
Е те това (едно от многото) няма как да го забравя. Че тоя ми се пише за "морски" - срам, срам и пак срам.
Има и още мноооого ама ще си ги запазя за друг път... :-D

Прикачен файл:
Андрешко и зеления хайвер.png
Андрешко и зеления хайвер.png (73.65 KиБ) Видяна 144 пъти

P.S. Към останалите - ссссоррри за оффтопа...
kr1100 - майстор
Андри 01
Червения хайвер тип грахови зърна се добива от /по руски/ кита гърбуша. Това е в далечния изток и към Камчатка.Това го знам от рибари оттам. Виждал съм ял съм донесени от тях , носил съм със самолета до Варна и консерви червен хайвер и осолена риба.
Много вкусна риба, а и хайвера е ужасно вкусен.
DundyTheCroc - майстор
пон апр 22, 2024 9:38 pmkr1100 написа:
Андри 01
Червения хайвер тип грахови зърна се добива от /по руски/ кита гърбуша. Това е в далечния изток и към Камчатка.Това го знам от рибари оттам. Виждал съм ял съм донесени от тях , носил съм със самолета до Варна и консерви червен хайвер и осолена риба.
Много вкусна риба, а и хайвера е ужасно вкусен.
Хайде да не е от кит, а от риба с името кета, която обаче е различна от тази с името горбуша.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Генератор ток за еднофамилна къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: