• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
infomar
Трябва ми двуфазен генератор около 6-8 киловата който да се включи директно на изходящите захранващи проводници идващи от стълба.
Трябва да захрани два климатика, три големи хладилника и осветление - 2-4 крушки по 40 вата, два телевизора и един лаптоп. Евентуална работа предполагам като еднократна максимална продължителност - ден/два... три и минимална час-два. Периодичност - нямам за сега представа. До момента няма осезаеми проблеми, но не знам какво бъдеще ни очаква.

Намерих един на сравнително поносима цена, но ме смущава фирмата - няма адрес, само телефони и .........
Дайте мнения за модела и фирмата, ако сте ползвали нейни продукти.


http://www.bulpower.net/products/detail ... 105&page=1&


ГЕНЕРАТОР ЗА ТОК Bulpower 7.5KW монофазен с вградена автоматика и автомати4на старт-стоп система
Цена: 1130.00 лв

Нови Бензинови четиритактови генератори "Bulpower" за трифазен и монофазен ток/комбинирано/ с максимално замерена мощност 7.5kW,постоянна 7 С 100% НАПЪЛНО ВГРАДЕНА ОРИГИНАЛНА ФАБРИЧНА АВТОМАТИКА В ГЕНЕРАТОРА КАКТО СЕ ВИЖДА НА СНИМКИТЕ.БЕЗ ДОПЪЛНИТЕЛНИ КУТИИ КАБЕЛИ И ЕЛ.ТАБЛА.При прекъсване на тока в генератора има вграден автоматичен таймер, който прави четири последователни опита за стартиране на генератора. След възстановяване на електричеството Автоматичният таймер гаси автоматично генератора след 1 минута време./!!!ОПАСНО!!!: ГЕНЕРАТОРИТЕ С ДОПЬЛНИТЕЛНА АВТОМАТИКА, КОИТО ИМАТ СТАРТ-СТОП ТАБЛО БЕЗ ЕЛЕКТРОНЕН ТАЙМЕР ПРАВЯТ САМО ЕДИН ОПИТ ЗА СТАРТИРАНЕ И В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ НЕ МОГАТ ДА ЗАПАЛЯТ ДВИГАТЕЛЯ НА ГЕНЕРАТОРА, КАТО ПРИ ТЯХ СЪЩО ТАКА ТРЯБВА ДА СЕ МОНТИРАТ ДОПЪЛНИТЕЛНО И КОНТАКТОРИ, КОИТО ПРИ ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА НОРМАЛНОТО ЕЛЕКТРИЧЕСТВО ДА СЛЕДЯТ ДА НЕ СЕ СРЕЩНАТ ДВЕТЕ НАПРЕЖЕНИЯ И ДА СТАНЕ КЪСО СЪЕДИНЕНИЕ .Вградена фабрична автоматика в генератора и автоматичен смукач, който служи за автоматичното стартиране(спиране) на генератора при отпадане(възстановяване) на основното ел. захранване- гарантирано безотказно и без никаква човешка намеса. Генераторите са с медни и ротор и статор.За свьрзването кьм мрежата не е необходимо нищо освен кабел от главното захранване кьм генератора. Двигател: GX760 с въздушно охлаждане-, 16 конски сили, работна честота: 50 Hz. Вграден AVR / Automatic Voltage Regullator / - вградена платка за автоматично регулиране и стабилизиране на напрежението, автоматичен предпазител против претоварване на генератора, магнетен стартер и автостартер с ключ и акумулатор, транспортна рамка с колела и дръжки за по-лесно предвижване на генератора. Има 3 броя изходи за 230 V, един изход за 400 V и един за 12 V. Нивото на шума е 69-72dB. Размерите му са: дължина 68см., ширина 51см. и височина 55см., тегло- 89кг. Извършваме доставка с куриер в цялата страна.Гаранционно и след гаранционно обслужване.

Последна промяна от infomar на пон окт 27, 2014 6:42 pm, променено общо 2 пъти.
ESPACE - майстор
Това с директното включване на жиците го забрави. И както си описал уредите едва ли ти е необходим генератор повече от 4-5kW. Ако е само инцидентно да бръмнеш 2-3 пъти в годината по 1час може да вземеш нещо евтино. В противен случай ако ще се ползва често се ориентирай към Honda.
Kumay - майстор
Това от линка си е откровенно китайско менте!
Junak - майстор
infomar написа:
Трябва ми двуфазен генератор около 6-8 киловата който да се включи директно на изходящите захранващи проводници идващи от стълба.
Трябва да захрани два климатика, три големи хладилника и осветление - 2-4 крушки по 40 вата, два телевизора и един лаптоп. Евентуална работа предполагам като еднократна максимална продължителност - ден/два... три и минимална час-два. Периодичност - нямам за сега представа. До момента няма осезаеми проблеми, но не знам какво бъдеще ни очаква.

Този, който си намерил, е монофазен. Двуфазен надали ще намериш.
kuger - майстор
miroton написа:
2 монофазни
Е, стига де! Два проводника, ами двуфазен! :shock: :? :-D
infomar
Junak написа:


Този, който си намерил, е монофазен. Двуфазен надали ще намериш.
Ами май няма да намеря. :lol:

При еднофазния жиците/проводниците/ са 2: фаза и нула и напрежението между тях е 220в,а при трифазния жиците са 3 за фазите и 1 за нулата.Напрежението между всяка една от фазите е 380в, а между всяка една от фазите и нулата 220в. Едното напрежение се нарича фазно ,а другото линейно.
Иначе обяснено просто и най близо до физическите явления е следното:
Генератора не ел. ток има бубини наречени полюси, и в които се върти магнитно поле създадено от ротор с магнит или електромагнит (бубини през които преминава ток). Ако полюсите са два(север-юг) тока е монофазен,както при малките битови агрегати.Като се въртят с 3000 об./мин. става 50 херца.Ако по диаметъра се разположат 6 бубини ,или 3 полюса става трифазен ток.Конструктивно се разполагат на по 120 градуса.
И като се върти ротора с магнитното поле ,се индуцира електричество в бубините.

Не го виждам тока, ама мисля, че е така :?
hidrazin - майстор
То това е ясно. А генератора дето си харесал е откровен боклук. Пък и не ти трябват 6-8 киловата. Едни 3-4 са достатъчни. Все пак е за извънредни случаи. По-горе са ти писали. Насочи се към HONDA. Аз бих препоръчал и Briggs & Stratton. Нещо такова:
http://generator-agregat.pazaruvaj.com/ ... /#opisanie
Иначе - ползвал съм някаква такава HONDA (ама беше малко по-мощна) в продължение на няколко седмици за захранване на обект. Никакви забележки:
http://generator-agregat.pazaruvaj.com/ ... /#opisanie
http://generator-agregat.pazaruvaj.com/ ... p48619539/
Не се лъжи по разни ейнхели, райдери или странни марки. За тях няма да намериш и резервни части ако нещо стане.
:partyman:
P.S. Линковете се от едно място, защото там намерих разнообразие. Поразгледай и другаде за по-добри цени.
Junak - майстор
infomar написа:
Junak написа:
Този, който си намерил, е монофазен. Двуфазен надали ще намериш.
Ами май няма да намеря. :lol:
Само една малка корекция, че да сме точни

За България:

400V и 230V :)
infomar
hidrazin написа:
То това е ясно. А генератора дето си харесал е откровен боклук. Пък и не ти трябват 6-8 киловата. Едни 3-4 са достатъчни. Все пак е за извънредни случаи. По-горе са ти писали. Насочи се към HONDA. Аз бих препоръчал и Briggs & Stratton. Нещо такова:
http://generator-agregat.pazaruvaj.com/ ... /#opisanie
Иначе - ползвал съм някаква такава HONDA (ама беше малко по-мощна) в продължение на няколко седмици за захранване на обект. Никакви забележки:
http://generator-agregat.pazaruvaj.com/ ... /#opisanie
http://generator-agregat.pazaruvaj.com/ ... p48619539/
Не се лъжи по разни ейнхели, райдери или странни марки. За тях няма да намериш и резервни части ако нещо стане.
:partyman:
P.S. Линковете се от едно място, защото там намерих разнообразие. Поразгледай и другаде за по-добри цени.

Благодаря за мнението. Предложенията са интересни. Знам за Хондата, но ценово ме задържат.




Разхода го пресмятам грубо:
Климатици - 2 х 1.2 = 2.4 киловата
Хладилници 3 х 400 = 1.2 киловата
Телевизори, крушки - 1 киловат
Резерв 1 киловат
--------------------------------------------
Общо 5 киловата.

До колкото съм чувал, хладилниците и климатиците имат по-голям пусков ток, както и че не е добре двигателите да работят дълго време на пълно натоварване - най-добре 40-60% и затова намеренията ми са генераторът да е около 6-8 киловата. Цената също има значение... ако бях без лимитен нямаше да питам, а щях направо да купувам най-скъпото :?

Защо мислите, че след като подобен генератор има табло с автоматика, не е възможно директното му свързване по средата на входящата мрежа и къщата? Дали са такива големи лъжци и да заблуждават?
Все някой може да си е купил подобен и да сподели мнение.
Относно китайските стоки - не всички са лоши. От три години имам китайски култиватор и до сега добре работи...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Генератор ток за еднофамилна къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: