• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ivanovbg - майстор
Изпарителя трябва да е вакумен и да се премахне първата степен. Не трябва да работи с течна газ, а само с изпарена.
kabel96 - специалист
В общи линии не става с изпарител от кола.Не че не работи с някои.Двигателите са малки и не могат да направят достатъчно вакум.То и на изпарителите си пише че почват от 20кс нагоре.
quietmadness - специалист
От две години се каня да си купя генератор пригоден на газ от Bulpower, колкото и да са китайски все мисля ще ми свърши работа.
Ценовия диапазон за 3,5kW ме устройва идеално, но днес взех, че звъннах и "От скоро не ги предлагаме" (вероятно майстора им е напуснал, щото гледам последните им обяви в интернет са от преди 10 дена). Сега трябва да го правя сам.
При мен проблемът е, че като спре тока, водата също спира след малко (ВиК са вързани на същата подстанция).
Имам хидрофор, ма като няма ток #-o , а и за хладилниците и осветлението все ще остане някой ват.
Не ми се занимава с безин, който да сменям през месец, че е "мухлясъл". Имам опит с такава смяна, идиотия си е.
Някой да е срещал подобен на този http://www.bulpower.net/products/detail ... prodID=174& ?
Здравейте . Някой има ли мнение за този генератор https://www.onlinemashini.bg/benzinov-m ... olt-/47629 гледам че е холандски затова се спирам на него
hidrazin - майстор
чет дек 10, 2020 4:23 pmpetuv написа:
... гледам че е холандски затова се спирам на него...
Покрай Холандия надали е минавал дори с кораб...
Ама ти за 1000 лева какво очакваш?
:partyman:
ky-kyy - майстор
Че то и аз не съм минавал покрай Холандия с кораб :? Кво не ми харесваш? :lol:
schuldiner - майстор
И ти си същото менте, ще рече...
Една хондичка 2,2 Кw е два бона на старо. И не става за нищо сериозно .5+ кw... много вярвате на картинки.
silent - майстор
Някой може ли да каже нещо за този генератор Шампион https://www.cmx.bg/product16453/benzino ... pg4000e1eu
Изглежда добре.
yanush - специалист
вт дек 09, 2014 12:07 pmquietmadness написа:
От две години се каня да си купя генератор пригоден на газ от Bulpower, колкото и да са китайски все мисля ще ми свърши работа.
Ценовия диапазон за 3,5kW ме устройва идеално, но днес взех, че звъннах и "От скоро не ги предлагаме" (вероятно майстора им е напуснал, щото гледам последните им обяви в интернет са от преди 10 дена). Сега трябва да го правя сам.
При мен проблемът е, че като спре тока, водата също спира след малко (ВиК са вързани на същата подстанция).
Имам хидрофор, ма като няма ток #-o , а и за хладилниците и осветлението все ще остане някой ват.
Не ми се занимава с безин, който да сменям през месец, че е "мухлясъл". Имам опит с такава смяна, идиотия си е.
Някой да е срещал подобен на този http://www.bulpower.net/products/detail ... prodID=174& ?
Имам го този генератор от 5 години карам го само на газ.На сезон(поливен поливам 25 дка овошки с него на капково)изгарям по около 400 кг.(не литра) газ на година.На бензин почти не съм го ползвал.До сега само ми се е чупил стартера,(още не съм го оправил) паля с въжето и един път се къса въжето или може би 2 пъти.За пет години не е правил никакви проблеми.Като го запаля (вечер) изгаря една бутилка газ 20 килограмова за 13.5-14 часа.
Като го закарам на нивата пролетта до есента не го прибирам.Дъжд пек всичко отгоре му.Работи си.Имам колега със същия генератор ... и той го ползва за същото и той е доволен.Тази есен при нас имахме 10 тина дни профилактики и по цял ден нямаше ток .Ползвах го за да захраня част от хладилниците осветление и касов апарат с комютър в един магазин.Никакви проблеми.Едно уточнение май не държи точно херцовете щото ЮПС-а се сърди и едната хладилна витрина звучи малко странно,но си работи.
Така че това поне според мен и добро китайско менте. Или аз съм случил на такава бройка.

Прикачен файл

IMG_20220103_071656.jpg

Прикачен файл

IMG_20220103_071646.jpg
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Генератор ток за еднофамилна къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: