• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bulhomes2 - майстор
Те това вие специалистите ще кажете. Аз не знам каква е разликата между реле и контактор. И тоя закъснител за стартера съм сигурен, че можете да измислите нещо по-евтино. Па и за другите.
ivanovbg - майстор
Чак сега загледах за кои закъснителни релета говориш. На тях регулира ри се времето на закъснение? На мен ми се струва , че куца идеята. По спомени отпреди 25 години ... Много зависи за какво и откъде спира тока. При повреда в трафопоста трябва да дойде работна група да го оправи и ръчно да пусне тока , така че прекъсването ще е по дълго и ще палим генератора, но ако е в подстанцията... :? Там след като им изключи някой шалтер - било от претоварване,било от мълния или ... доколкото знам изчакват минути, не си помня колко, но май около 4-5 да се зареди шалтера и изстине защитата и включват пак. Ако пак изключи вече е за по дълго и пак ще ни трябва генератора. Та знаейки логиката може да направим следната логическа схема: Спира тока, първия контактор се изключва, изчаква се 5 мин., проверява се наличност на ток в мрежата. Ако има се включва първия контактор, ако няма се пали генератора, изчаква се минута да стабилизира оборотите и се включва контактор 2 който подава напрежението от генератора към къщата. В същото време тече постоянна проверка за наличие на ток в мрежата. Когато се появи се изчаква минута и едва тогава се изключва контактор 2 и се включва контактор едно с минута закъснение като гаси и генератора.

Та схемата става с два контактора по 40 лева, две релета за управление на генератора и едно логическо електронно устройство на 12 волта.
Последна промяна от ivanovbg на вт ное 04, 2014 12:39 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Това леко ще те облекчи. Около 100 лева с доставката. По-добре ще е от главния контактор дето ще даваш за него 109 лева. :)

Изображение

Иначе по-истинските неща с контролери са скъпи дори и в Китай.
:partyman:
bulhomes2 - майстор
ivanovbg написа:
Та схемата става с два контактора по 40 лева, две релета за управление на генератора и едно логическо електронно устройство на 12 волта.
Кое те спира да направиш схемата? Трудно се разбира какво искаш да кажеш.

Хидра, какво е това и какво прави?
cvetomir_77 - специалист
Някой има ли мнение за тази марка генератори?
Изображение
http://www.vitolux.com/details.php?prodID=11
kuger - майстор
cvetomir_77 написа:
Някой има ли мнение за тази марка генератори?
Изображение
http://www.vitolux.com/details.php?prodID=11
То това за чорбаджии, не за бедняци като нас.
hidrazin - майстор
kuger написа:
То това за чорбаджии, не за бедняци като нас.
Какви чорбаджии? Я виж един истински генератор с такава мощност колко струва:
FOGO 7-8-9-10kW/кВ MITSUBISHI FM10 10kVA/8kW
На тоя линк vitolux няма ни адрес, ни дявол. Нито пък Интернет е чувал за такава марка генератори (и не само). :lol:
Подозирам че е базирана в Хюстън (Хасково) и внася най-евтините турски боклуци. Да метна ли един шарен боб? :-D
:partyman:
kuger - майстор
Това на нищо не мяза :-D , макар, че и на хасковлията цената не ми е по джоба. Такова да туриш на семеен хотел по бива.
Па, и не ми е нужна такава мощност.
cvetomir_77 - специалист
Е на мен ми трябва. Искам да захранвам магазин за хранителни стоки при авария, тъй като при нас често има проблеми. Почти всяка зима нямаме по 2-3 дена ток. А този който наистина ми харесва струва около 16 000 с такава мощност и то бензинов.
ArturDent - Почти Безобиден
И аз съм разглеждал разни генератори в специализиран магазин. Собственика ми е приятел.
На външен вид са 99% еднакви.
Всичко е китайско. Дори и Honda, но качеството е различно.
По-добре заложи на някое китайче от средна класа, като MTD. Естествено ако нямаш пари за марково.
Помисли си за намаляване на консуматорите когато си на генератор.
Имай предвид че на китайчетата можеш да разчиташ на 50% от мощността.

На този конкретно ми изглежда малко резервоарчето за такава мощност.
Нали не искаш през 2 часа да ходиш да доливаш гориво?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Генератор ток за еднофамилна къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: