• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ZMeyGorianin - майстор
Аха! Ориентирах се! :partyman:
kabakumcho - специалист
Имам Saeco Incanto, вчера измих асансьора, почистих и резервоара за вода, направих две кафета и днес сутринта има проблем. Не пуска вода за кафето, само капе, същата работа и за пара и гореща вода, капе и спира. Премигва лампата за обезвъздушаване, както и за късо и дълго кафе. Разглобих машината да видя дали нещо не е попаднало в маркучето след филтъра, но всичко е чисто.
Като завъртя въртока за топла вода само капе и след няколко секунди помпата спира. Чудя се защо се случи след почистването?
Имате ли идея какво друго да проверявам? А може и препоръка за сервиз във Варна.
Chefo77 - майстор
В Трошево имало някакъв фен, между блоковете на Младежка и на Сливница... нещо небългарско беше името му сякаш...
pif4o - специалист
Малиии тая моята тема станала 14 страници, а моята машина да чука на дърво още бачка :)
Pisa - помощник
Здравейте! От тази сутрин имам проблем с кафеавтомата. Саеко 8743. Не пуска вода за промиване през чучурите, а пълни ваничката. Свалихме робота, поставяме го правилно, но изглежда не прави целия цикъл и чучура не може да влезне. Има ли представа някой какъв може да е проблема?
ZMeyGorianin - майстор
Блокирала игла на струйника за гореща вода към блока от варовик. Аз махнах струйника и промих два пъти с препарат. Нямаш представа каква гняс излезе, а извършвам профилактиките редовно. Отделно разглобих и чистих иглата и струйника с кислол.
Трябват известни технически познания.
pecolt - помощник
Здравейте, по -напред някой имаше същият проблем като моя, но не беше споделил как го е решил. Имам Saeco cappuchino primea touch plus. От известно време мели кафе вдига асансьора стой така 2-3сек. Не прави кафе и изхвърля смляното. Измих и почистих асансьора и се закрепи за около месец но сега вече отказа напълно. Миене и смазване не помага. За сега не съм разглобявал асансьора. Дали ще помогне нещо ако сваля буталото да го измия зедно с металната шайба с малките отвори.
ZMeyGorianin - майстор
металната шайба с малките отвори.
Веднъж годишно я свалям, чистя и продухвам с компресор. Преди първото сваляне имах симптоми, като твоите.
pecolt - помощник
пон яну 23, 2023 10:21 amZMeyGorianin написа:
металната шайба с малките отвори.
Веднъж годишно я свалям, чистя и продухвам с компресор. Преди първото сваляне имах симптоми, като твоите.
Мерси, ще пробвам. Дано се оправи.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: