• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Chefo77 - майстор
Ooо, това е за 3-4 ползвания. Много е малко. Това, което гледах в магазина е доста големичко, може би 75 или 100 грама.
velsi - Почетен майстор
Никога не чистете цедка на кафемашина с игла!
pif4o - специалист
Да, velsi, не съм напъвал не съм дупчил, не съм чоплил само внимателно разбутах кефето от задната страна за да не нараня или разширя отворите :)
Junak - майстор
Не изпадайте в заблуждение. Това прахче може да поизчисти котлен камък, но не и отлагания на кафе. Те се чистят с Изображение
Chefo77 - майстор
Дали е подходящ за автомати, навсякъде са описани с еспресо с ръкохватки, шварц и т.н.
Но да, прахчетата от по-горе са само за котлен камък!
Junak - майстор
Свалят се решетките и се накисват в разтвор. Ама не помня пропорцията. На гърба я пише. Кисне се всичко, по което има отлагане на кафе.
Chefo77 - майстор
Аз имам такъв проблем (видим) с мазните отлагания по съдчето, в което събира почистващата вода. Не мога да го изчистя по вътрешните ъгли, а в съдомиялната не ми се вкарва. Ще пробвам твоето предложение, много благодаря!!!
pif4o - специалист
Абре момци за кво е червения индикатор дето е над индикатора за загряла машина и удивителния знак за някъв проблем, представлява едно като купичка със зрънца вътре. Никога до сега не ми е светкал, мислех че е като се напълни отпадното кафе ама тогава ми мига удивителната, като няма кафе горе за мелене пак ми свети удивителана, за къв чеп е тогава тоя индикатор е бати.
pif4o - специалист
Вчера купих грес и я смазах че кои знае от кога не е виждала грес, сега работи много по тихичко и мазно. Ама тея от Саеко тая грес им се свиди е бати като очен мехлем тубичка сложили, ако се отпуснеш и ще я издумкаш за едно мазане :) Аз мисля че ще имам за още 3-4 мазания :) Някаква по евтина и по количествена алтернатива на тази грес?
Също така се запитах тея О пръстени по кво се разбира дали са за смяна особено оня горе големия дето е на асансьора дето притиска кафето, тои ако се е износил ще изпуска налягане от там ми се чини и от там по кофти кафе, ша взема го сменя профилактично :) Или преди тва ще я пусна с отворен капак да видя изпуска ли.
Junak - майстор
viewtopic.php?f=58&t=47791#p625170
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: