• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
sirko - специалист
Върнах я и сега чакам нова. Дано тя да изкара повече от 1 год.
pif4o - специалист
Абе малко си сбъркал с марката, делонги колкото и добре да изглеждат точно при кафе автоматите не са особено силни, то не че и обикновените им кафе машини са стока, аз колкото и да не харесвам саекото не мога да си изкривя душата че трябва да си много немърлив със нея за да откаже. Скоро приятел купи втора ръка саеко талея джиро, видимо смазана от ползване и с никва подръжка, за капак на това и някои беше ровил в него и правил свободни съчинения, течеше като леика от всякъде :) Отворихме я, сменихме де що има уплътнители, намерихме и проблема на една неправилно щракната скоба на разпределителя за водата, отделно самия тои беше хванат само с един винт втория липсваше и поради тая причина се беше килна на страни, и оная пишка -щуцера не влизаше хубаво в него, и малоумниците вместо да си сложат винта сложили на щуцера 2 уплътнителя та да "захапе" по на дълбоко, ама като вдигне налягане и разпределителя мърда на зад и теква яко, как не изгори долу мотора незнам :) смазахме я и сега пее. Искам да кажа че са просто направени, не са нужни кои знае кви знания и умения за да я отвориш и да си я направиш сам, частите и не са скъпи и има всичко :)
pif4o - специалист
За протокола, никога не съм вярвал че кфето може да е причина машината да не пуска кафе, гореспоменатата машина след като остранихме течовете взе да прави странни номера, тръгва помпата да помпи и да се пуска кафето и едва прокапва, или текне малко помпата заглъхва и повече не тече. А преди това плакненето си го прави без дерт, кво ли не чоплихме по нея, разглобихме помпа разптределители, клапани всичкооо, и всичко е на ред а пусне едно кафе с триста зора за второ и дума да не става. Измием цедката и пусне кафе, пуснем второ неще. Кафето което ползваше момчето беше чибо и доста мазно на вид и на пипане, случайно открихме в един форум че пише за проблеми с работата на машината с по мазни кафета. Момчето смени марката на кафето и машината вече 3-4 дена не е направила никъв проблем. Та ако ви се случи да си пуснете кафе , помпата да тръгне нормално но след малко лека по лека да утихне и да спре да тече кафе измиите цедката, и ако ви направи кафе и след това проблема се повтори, сменете кафето или поне го настроите на максимално едро смляно.
pif4o - специалист
Да си ъпдеитна темата хаха, полека лека се учим на тая машина, оказа си се проблем в помпата а не в кафето, след смяна машината заспа, обаче да кажа нещо много важно: задължително машината да се отвори да се провери състоянието на куминчето както му викат тва е фунииката дето по нея пада кафето от мелницата долу в асансиора, когато някога се допусне от влага в нея да се полепи кафе по стените и се стигне до там да се позапуши се чупи едното и краче дето я държи за мелницата, почва да отзява и поелка лека всичко горе при мелницата и мотора почва да се пълни с кафе, толкова много кафе че може да задръсти самия мотор на мелницата през дупките на четките и тои да изгори. Моята нещо последно време правеше много бозаво кафе и добре че единия мимикрик на контрола на асансьора се прецака и индикатора мигаше все червено та се наложи да я отворя, леле що кафе имаше покриа мелнициата, хванал съм я на косъм преди да задръсти мотора и да изгори. Коминчето беше счупено и кафето е вървяло от мелницата дето си иска, ново куминче струва 10 лева и саеко са си взели бележка от слабите държачи на старото и сега отливката е с лека корекция и е по здрава, след смяната му скоро не бях пил такова кафе от тая машина.
ZMeyGorianin - майстор
На моята и дават по инструкция коминчето да се чисти всяка седмица. Аз бъркам отдолу със стара четка за зъби и пада доста полепнало кафе. Ако пропусна седмицата се задръства тотално и кафето става боза.
erixx - помощник
Здравейте,

След дълги години вярна служба Саеко-то като че ли се предаде. Не пуска кафе... най-добре се вижда на клипчето какво прави.

Някакви предположения от хората с опит в какво се крие проблемът?
Antonii - майстор
А пара пуска ли, че ако непуска и пара, то може да е запушен т. нар. бойлер, а това си е голям и скъп проблем.
ESPACE - майстор
Машината си търси майстора. Прилича на запушена, задръстена цедка за кафето. Това не може да е станало изведнъж. Бавно и постепенно е намалявало.
erixx - помощник
съб ное 02, 2019 2:26 pmAntonii написа:
А пара пуска ли, че ако непуска и пара, то може да е запушен т. нар. бойлер, а това си е голям и скъп проблем.
Гореща вода пуска, пара незнам. Ще пробвам и ще напиша.
erixx - помощник
Шах с пешка, незнам какво направих, но машината тръгна и направи кафе. Пуснах да проверя парата дали работи - да работеше, след което реших да пробвам дали ще направи кафе. Е, за моя радост всичко си работи, както беше преди. Много странна работа, дали групата е имала нужда от основно измиване (не е като да не съм в мил десетки пъти и преди - имам машината от около 9г) или е нещо друго не мога да кажа. Факт е че, вчера се мъчих около час да я подкарам и не успях. Още нещо - първият ден, когато направи проблем, мелачакта се държеше много странно - едвам едвам мелеше кафето, сякаш не й достигаше сила.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: