• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
plamen6703 - майстор
Няма нищо странно, като направи пак проблем я взимаш под ръка и в сервиза за почистване и профилактика. :partyman:
erixx - помощник
съб ное 02, 2019 5:13 pmplamen6703 написа:
Няма нищо странно, като направи пак проблем я взимаш под ръка и в сервиза за почистване и профилактика. :partyman:
Със сигурност. Даже се бях подготвил в понеделник да я карам :)
Chefo77 - майстор
За толкова години така и не се научих да я смазвам тая пущина. Пълним вода само от филтър-каната, всеки месец (май на 100 кафета светва) се почиства с Puly cleaner (против варовик) и измивам обилно групата, но маркерите за смазване са на места, където не мога да бръкна. А старата смазка е смесена с частици кафе. Няма проблеми засега, но има ли някаква течна или газообразна химия, с която да поддържам групата?
plamen6703 - майстор
Стефко, по-честото почистване на кафеавтомата е по-добро от смазване :)
Ако решиш да ползваш спрей за смазване може да погледнеш този силиконов спрей http://www.combinabar.bg/bg-bg/category ... 687600473/ стават и други такива стига да са приложими за уреди от хранително-вкусовата промишленост! :partyman:
naster - майстор
Имаме от по-старите италиански Саеко: единият беше скоро в сервиз заради платката. Общо взето ме посъветваха да смазвам само буталото на групата със същия вазелин (не силикон), който г-н Пламен показа. И аз го купих от Комбина бар.
Chefo77 - майстор
Благодаря, Пламски!
Определено ще ми е по-лесно, отколкото да вра тубичката с грес на невъзможни места :)
ZMeyGorianin - майстор
Ползвам клечка за уши. Цръквам малко от тубата и мажа плъзгачите.
pif4o - специалист
съб ное 02, 2019 7:14 pmerixx написа:
съб ное 02, 2019 5:13 pmplamen6703 написа:
Няма нищо странно, като направи пак проблем я взимаш под ръка и в сервиза за почистване и профилактика. :partyman:
Със сигурност. Даже се бях подготвил в понеделник да я карам :)
Не е лошо да я отвориш горе при мелницата да видиш кво е дережето и да я изчистиш, другото на асансьора отгоре дето е цедката в средата има винт, не помня как го развивах че няма много място но свалях металната цедка и я измивах хубаво докато почен да се вижда светлина през дупчиците, с времето квото и да я мише тея дупки една по една се запушват и само със сваля не изичстват.
Chefo77 - майстор
съб ное 02, 2019 10:58 pmplamen6703 написа:
Стефко, по-честото почистване на кафеавтомата е по-добро от смазване :)
Ако решиш да ползваш спрей за смазване може да погледнеш този силиконов спрей http://www.combinabar.bg/bg-bg/category ... 687600473/ стават и други такива стига да са приложими за уреди от хранително-вкусовата промишленост! :partyman:
Такааа...
Поръчах го това нещо. Преди малко дойде. Първо, че не е за ХВП, колкото и да се кълнат, че е. Но това майната му. Изкарах групата, хубаво раздвижване с миене и после - обилно пръскане. Сега ела и слушай за чаткане иде реч, цялата машина се тресе като се движи вътре асансьора.
Дали не е прекалено рядка тази смазка и филмът, който прави да е прекалено тънък и оттам пластмасите да се търкат една в друга??? Утре май ще вземам нормална смазка и мажа каналите...
plamen6703 - майстор
Пробвай както казваш и сподели какво се случва :)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: