• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Antonii - майстор
Принципно основата на тези смазки обикновенно на 90% е свинска мас или друга подобна мазнина.
plamen6703 - майстор
Принципно съдържат парафиново масло! :partyman:
Chefo77 - майстор
Аз не се съмнявам, че смазва - целите ми ръце бяха мазни. Три пъти я пръсках. Видях и доволно количество смляно кафе, което предполагам е било изкарано от местата, на които се е било свряло - било е отмито. Въпросът е що така прай :D :D
plamen6703 - майстор
Престарал си се, обери /подсуши/ част от маслото и виж как ще действа :)
Сетих се за един каламбур в тази връзка, преди много години император Николай първи отишъл да приема участък от ж.п линия и да се издокара пред императора началника на гарата наредил да намажат хубаво релсите на влака с масло. Като наближил гарата локомотива забуксувала от маслото на релсите и влака спрял....заради глупостта на железничарите и за да ги разпознават всички императора наредил... только пускай они впредь носят красные картузы, чтобы этих дураков за версту видно было! :-D :partyman:
Chefo77 - майстор
Пламски, тази смазка категорично не е за това. Мисля, че е добре и другите да го знаят. А дамата по телефона беше готова да се закълне, че точно това е, което ми трябва ...

Вчера си взех нормална силиконова грес от Валенсия-та, намазах хубаво всичко - и шумът драстично намаля. Очаквам тези дни съвсем да спре и да си стане какъвто беше преди. Положителното от цялата работа е, че вече зная как и къде се натиска асансьора, та да открия всички места за смазване :)
Но - за друго пиша - едната помпа за течен сапун има терзания в движението на тази част, която се натиска - има някакво съпротивление и трябва да ѝ помогна, за да се върне в горно положение. Пръснах от смазката ... сега едва успявам да я натисна, така стърже. За връщане и дума да не става. Сякаш пресушава всичко, без да направи филм.
Може да действа на метал, но на пластмаса - от две две грешни попадения.
plamen6703 - майстор
Стефко, аз до момента не съм имал проблеми с тази смазка, също ползвам и такава грес http://www.mobilub.bg/bg/products/7973/ ... RLS-2.html като се е случвало да нямам и от двете и съм ползвал дерматичен вазелин от аптеката и понеже нямам рекламации от клиенти съм с впечатление, че върши работа.
Chefo77 - майстор
Аз съм далеч от мисълта, че си искал да ме подведеш или прецакаш!!!
Споделям впечатления и си правя някакви мои заключения. На самия флакон пише, че смазва метал и каучук (гума), но нищо за пластмаса. Може и самата пластмаса да си иска греста :) В интерес на истината, към машината имаше тубичка грес, Саеко продават за смазване грес - явно това трябва да е :) Ама аз от мързел търся други варианти :)
Тази, която взех, е нещо немско. Предишният път беше Gaggia.
plamen6703 - майстор
Пробвай все пак "Gaggia" са и марка много добри италиански кафемашини и сподели резултата :)
ZMeyGorianin - майстор
Някой знае ли къде във Варна преместиха след разширението на улиците, магазина за консумативи на кафемашини, дето беше на локалното на "Патриарха"?
нед юли 18, 2021 5:20 pmZMeyGorianin написа:
Някой знае ли къде във Варна преместиха след разширението на улиците, магазина за консумативи на кафемашини, дето беше на локалното на "Патриарха"?
Валенсията си е на същото място- точно на ъгъла. От Патриарха надясно, в посока Автогарата.
Преди две седмици търсих клапан за Биалетка. Имат само 8ци.
https://lh5.googleusercontent.com/p/AF1 ... -h240-k-no
Белите гащи крачат към стълбичките.
https://goo.gl/maps/mXznr97Bh5XcgNgL8
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед юли 18, 2021 6:23 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: