• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
plamen6703 - майстор
Вероятно мели повече кафе от необходимото. Може да е оставяна без вода... като цяло я почисти, зареди и ако не се оправи на сервиз. :partyman:
pif4o - специалист
Асансьора мит ли е скоро, смазван ли е?
Да измит е но не е смазван.С какво да го смажа?
plamen6703 - майстор
Където трябва да се смазва е смазано, смазването няма да ти реши проблема. Има места в машината, които са труднодостъпни и се налага периодично да се прави профилактика на машината от човек, който знае какво прави и как да го направи. :partyman:
pif4o - специалист
Наталка знаиш кво се сещам, я бръкни с пръстче в отвора дето пада кафето, от влагата или при определено условия тоя отвор въпреки че е доста голям се налепва с кафе и мляното кафе неще да падне долу в асансиора или пада но недостатъчно и машината го изхвърля. Та махни асансиора погледни над него има един отвор пада се под мелачката брънки с пръст там виж чисто ли е или има налепено кафе по стените и го избутаи и изчисти колкото можеш не е нужно да се прстараваш. Инак смазването на асансиора става със спецялна смазка на саеко ама тя е много скъпа и много малко като мехлем за очи 8 лева е бати хаха, та аз моята от краи време я смазвам с вазелин и работи тихо и мазно като часовник. Реално става с всяка която е за хранителновкусовата промишленост и може да има досег с храна съответно отговаря на Регистрация NSF категория H1. И за да не се чудиш за коя дупка говоря ето направих ти една снимка, там дето соча с химикала като махнеш от долу асансиора и дупката ще се види от долу, реално от там пада кафето от мелачката.

Прикачен файл

IMG_20171120_101700.jpg
Благодаря сега ще видя какво ще направя.
pif4o - специалист
Аз да докладвам, днес и моята светна като димитроградско стрелбище, направих едно кафе и на второто след като смели и взе да го тъпче нещо звука се смени и индикатора за пълен контеинер и този за деклациране взеха да мигат последователно и третата лампа за дозата на кафето остана да свети тва сигур е некъв код, ама нямах време и нерви да търся кво е, видно беше че проблема е в асансьора, разглобих го на бурза о в доста от каналите дето се движат частите се беше набъкало с смес от смазка и кафе, на тези места просто с миене под чешмата няма как да стане и явно си иска разглобяване чат пат. Почистих де що има стра грес и кафе, така и така го бях разглобил свалих и цедката за кафето измих и нея, (обърнете внимание че тя е с много ситни дупки и често се запушват) След това смазване на нужните места, сглобяване и сега пее. На комшията преди няколко дни взехме една ама и тя има проблем, мели, зарежда кафето ама не теква, и като отворим вратата водата вместо през кафето направо е изтекла долу в контеинера, та явно и там ще е няква такава интифада или му са много износени о пръстените на пишката за водата.
sirko - специалист
Някой кото има представа какво може да е на моята машина да изкаже мнение, тази сутрин не пих кафе :( до вчера си работеше супер, направила е не повече от 100 кафета, купувал съм я от германия и с гаранциите е тегаво, ето клипче какво прави като я включа.
https://youtu.be/e2kKUATnp6U
Ако трябва да се носи в сервиз препоръчайте къде в Пловдив.
pif4o - специалист
Все едно и се е прецакала мелачката, за мен тая машина не мели кафе, без сервиз няма се разминеш, пробвай жан сервиз.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: