• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Chefo77 - майстор
Не, извинявай, ако съм те подвел - моята НЕ Е същата. Моята е "Каската на Дарт Вейдър", но настройката и при твоята би трябвало да може да бъде направена и при махнат капак. Виж в упътването какво пише, в моето го пише изрично и момчето в магазина ме предупреди. Логиката е, че когато намаляваш разстоянието на спряна мелничка, попаднало зърно между двата диска в покой увеличава натиска между тях, когато намаляваш това разстояние. Не зная доколко е вярно, но предпочитам да не рискувам да разбера :)
pif4o - специалист
Ами в моето не пише да трябва да работи, пък и няма как, капака има магнитен датчик и махнеш ли капака машината спира а самата врътка е под капака :) При мен настроиката става като тва чудио дет се върти се натиска на долу и тогава се врътка, може мелачките ни да са различен тип :)
Chefo77 - майстор
Еднакви са най-вероятно, и моята се натиска надолу и се върти. Предполагам за еднакъв клас машини са еднакви.
pif4o - специалист
Чефо твоята колко каимак прави, аз очаквах повече, старото делонги което сменихме с тази правеше повече каимак, смисъл такъв докато си изпия кафето каимака все си седеше, а тая прави каимака ама гледам че е тънък. Зависи ли от нещо ?
VLADO66 - майстор
Виж с долната врътка дали можеш да увеличаваш или намаляваш каймака.
pif4o - специалист
Увеличена е до край, да вземеш да ми снимаш едно кафе като си пуснеш да видя на твоята с чибото колко е каимака като е до краи, твоята същия модел ли е ? :)
VLADO66 - майстор
pif4o написа:
Увеличена е до край, да вземеш да ми снимаш едно кафе като си пуснеш да видя на твоята с чибото колко е каимака като е до краи, твоята същия модел ли е ? :)
Не,моята е Saeco odea giro plus и от кафето зависи каймака.Вчера ме черпиха Лаваца крема густо и доста ми хареса.
pif4o - специалист
Намери къде да ме гъделичнеш, и на мен ми е любимо това същото, та ша го дебна на примоцика ако изскочи неиде :) Гледам до нас има и магазин за вендинг кафета те имат и бая машини из града та мисля че нема ми направят проблем да си купя по 100 грама от пакет дето зареждат машините от 2-3 вида че да си харесам от кое мога да купувам, щото там килограма е от 8-9-12-13 лева, е не е лаваца ама, лавацата само по коледа и по празници хахаха :)
Иначе на щерката кръстницата имат същата като твоята машина, ползват само лаваца крема густо и каза че не правела особен каимак, но пък не може и да ми каже как и е настроена-мелене,доза, и прочие, ще я видя на място като ходим до тях :) Предполагам и едрината на мелене играе роля.
Chefo77 - майстор
Владо е отговорил - каймака зависи от кафето и чак тогава от настройките на машината. Лаваца Крема е Густо прави страхотен каймак на средно смилане, 2х8 грама на 2х80 мл вода - каймакът е към 6-7 мм и ако добавя само захар на кафето, си остава докато го изпия (но аз не го пия половин час все пак). Ако добавя (както правя най-често) бита течна сметана, няма никакво значение какъв каймак прави :)
Пий го така, както си е.
100 грама няма да го усетиш. Вземай си пакетирано и постепенно ще намериш твоето кафе.
pif4o - специалист
Валдо, Чефо, Благодарности момчета :) мисля че всичко ми е ясно вече, ще и хвана и вкуса и цаката :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: