• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
VLADO66 - майстор
Чефо ти каза да не я слагаш на най-ситното-товариш мелачка,помпа,пък и все пак това не е турско кафе :wink:
pif4o - специалист
Аз оня ден я врътнах, че да видя ще има ли разлика в кафето, но не усещам да е по силно или хубаво, само по отпадъка виждам че е по ситно смляно щото отпадъка седи на цяла дозичка а преди се разпадаше като паднеше в контеинера.
Junak - майстор
Трябва да остава като хапче.
pif4o - специалист
Само като е на наи ситно мелене остава като хапче, така беше и когато я купих оставаха цели или счупени на 1-2 парчета, но после като намалих с едно деление мелачката трудно се различаваше цялоста на хапчетата. Ще я ползвам така пък да видим, някъде пишеше че била адаптивна, след настроиката и трябвало няколко кафета за да почне да извлича максимума, а аз все и местя некви настроики и тя неможе да свикне хаха, сега няма да я барам да видим утре как ще са двете кафета сутринта след като днес е направила 4 с новата настроика :)
pif4o - специалист
Мисля че проблема е решен, все пак тая машина иска да се чисти чат пат а едва ли някои я е чистил, или по точно цедката на кафето, одеве извадих тая черната механика незнам как и е името за да я огледам и преплакна, и видях цедката , веднага ми светна че делонгито не правеше хубаво кафе именно заради запушена цедка. Съответно не се хванах първо за отвертката щото щях да сгреша :) а седнах на компа и изрових това https://www.youtube.com/watch?v=KHZPCRokkYY свалих си цедката по оказания път и видимо имаше към 40% запушване, измих я със сода и останаха само няколко дупчици запушени, срещу лампата с остра игла без да натискам ги разчоплих леко и я изплакнах, светна като слънце, сглобих я и ела сега да видиш как със настроика на 5 грама = 1 зърно, прави хубав плътен каймак :) Та момци ако не сте чистели тази цедка не е лошо да го сторите ще видите огромна промяна след това :)
Chefo77 - майстор
Я чети по-горе - кой какво е писал за поддръжката (и по-специално за чистенето с препарат за котлен камък) :) 1.50 е прахчето, долу-горе на месеца веднъж се прави операцията.
Крушката винаги си има опашка :)
Ха сега втори път честито!
Сузи - специалист
Признавам ти опасен си ;)
pif4o - специалист
Chefo77 написа:
Я чети по-горе - кой какво е писал за поддръжката (и по-специално за чистенето с препарат за котлен камък) :) 1.50 е прахчето, долу-горе на месеца веднъж се прави операцията.
Крушката винаги си има опашка :)
Ха сега втори път честито!
Аз четох че я чистиш за котлен камък въпреки че ползваш вода от кана като мен, ама даи едно линкче към прахчето или как се казва, инак аз знам само препарата на Саеко които е в шише към 12 лева маи беше, отделно ще е хубаво да ми кажеш с каква грес смазваш механизма, щото нали и тя била специална за хранително вкусовата промишленост, а моя като го гледам маи не е виждал грес скоро, няма да забравя да благодаря и като посочиш местата за смазване :)
Chefo77 - майстор
http://www.ukcoffee.com/puly-coffee-mac ... caler.html

Такова ползвам аз, цената е 1.50 на пакетче, вземам го от магазин за вендинг поддръжка във Варна. И аз искам Саеко, но малко скъпичко ми идва :sad:
А за смазването - на моята си има посочени места (за идиоти като мен) - общо взето всички места по блока, където има движение, без значение дали праволинейно или ротационно. За грес - имам още малко от тубичката в кутията, но скоро ще купувам - от същия магазин, мисля че е 28 лева тубата. Като имам брада ... :)
pif4o - специалист
Грес на Саеко намерих в базар бг на 8 лева тубенцето, верно че е като мехлем за акне малко ама.....http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B ... 0%BD%D0%B8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: