Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lyubohar - майстор
Тези дни ми направи впечатление шума на пералнята при центрофуга.
Намирисва ми на лагери.
Записах клипче,но не е много ясно за какъв шум става въпрос:
petromaniq66 - специалист
Откачи ремъка и развърти на ръка. Тогава кажи на какво намирисва. Сух, промит лагер вследствие заминала семеринга и без обороти шуми. Една жена и една съчма тръгне ли по кривата пътека - няма спиране. :-D :-D
lyubohar - майстор
Ч.Н.Г. Здраве и късмет на всички.
Най после намерих време да отворя пералнята.Тайно се надявах шума да е от някакво опиране,но се оказаха лагерите.
Откачих ремъка и завъртях на ръка-много силен шум.

Може ли някой страдал от подобна болка наскоро да каже ориентировъчна цена за ремонт,или направо нова.
Тази е Candi-GVSW4465TWHC.Пералня със сушлня купена 2017г.Плитка 45см.Изтекла гаранция.
Chefo77 - майстор
Да не те плаша, но на пръсти се броят моделите, които са ремонтопригодни - т.е. могат да се сменят само лагери. Щом и Беко минаха на вариант да капсуловат (а те имаха слава на едни от малкото, които държаха на некапсуловането), смятай :(
Приготви се психически за нова, пък я отваряй. И си пусни допълнителна гаранция (ако досега не си пускал), с оглед на скъсения изчислен живот на съвременната техника, си е добра инвестиция.
lyubohar - майстор
Няма да се занимавам аз със ремонта.Вече съм дърт и тези големи упражнения ги изоставих.
Казана е пластмасов.Предполагам,че за да се извади барабана ще трябва да се разполови.
Ще се обадя на един майстор да ми каже за какви пари става въпрос за ремонт.
Мислех,че някой тук е минал по пътя за да се информирам.
Не помня дали съм пускал допълнителна гаранция,но тя е на повече от 5 години и надали щеше да има и допълнителна гаранция.
Chefo77 - майстор
Нормално е да е пластмасов. Въпросът е дали е капсулован (лепен), или може да се разглобява и сглобява наново (примерно скоби).

Тема "Шум от пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: