Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
schuldiner - майстор
По-хитро е уплътняването с найлон, навит на самия винт. Особено за малките размери, които по правило хващат слабо. Понякога помага и за разхлопани дюбели. Не пречи да се комбинира с лепила.
marian1 - майстор
Така и така темата е за химически дюбели - предлагам който е ползвал скоро, да напише марка цена и количество - ще е полезно за бъдещи читатели.

На мен веднъж само ми се случи и ползвах инцидентно един флакон хилти - мисля 280 мл цена на флакона около 35 лв + метален чорап ( на метър) ф 14 забравих колко струваше ( около 10 лв) . Не ми се видя изгодно въобще!
П.С. трябва си силен пистолет - моя се счупи от натискане ( обикновен за силикон) Понеже имат няколко разновидности - аз ползвах този който е едно шише - подобно на силиконовите.
stiv1961 - майстор
Аз съм ползвал на ,, Титан"- около 20 лв. и пластмасови втулки около левче.
ZEDYCUS - майстор
Използвах турски лятото- Веста Ево-900 цената в Турция е към 16-20 лв. Купих си втора употреба пистолет целия метален от оЛХ за 35лв. Смесители и перфорирани втулки по около 1лв броя от ИТТ. Тая седмица ми остана чисто нов турски пистолет с гръцка цена, та ми станаха два. :wink:
viewtopic.php?f=57&t=46640&p=600098&hilit=%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%80#p600098
marian1 - майстор
Нещо линка ти отваря тема за обувки :-D
А относно пистолета, защо толкова скъп? Дай снимка да го видим.
Аз си взех на хенкел за 25 лв чисто нов метален - мисля ще издържи натиска и ще стане за химически с единичните шишета - за двойно имам приготвен хилти - уж са голяма работа, ама не са го пригодили за 1 и за две шишета... мамка им! :lol:
ZEDYCUS - майстор
На мишката нали имаш ролерче, използвай го да разгледаш темата. :razz:
Ето ги пищовите, турския е от цамена сплав целия. Другия с надписа е от метална ламарина 3мм. :partyman:

Прикачен файл

23112014470.JPG

Прикачен файл

23112014469.JPG
mladkal - майстор
Преди време, т.е. преди години течните пирони не бяха стъпили толкова на пазара. З ада се застраховам като монтирах стойката за ТВто в спалнята подходих така. : Дупка, изсмуках остатъците с прахосмукачката. Дюбела го набих, но преди това впръсках мъничко монтажна пяна. Затегнах леко винтовите и така изчаках 24 часа. Монтирах стойката и всичко е ок.
lov - майстор
От много време ползвам пяна за такива случаи. Тази за залепване е по добрия вариант особенно пък като е зимна, че стяга напълно за около 20 минути. В тухла ако мине през кухините с дълъг дюбел няма вадене. Пробвал съм дори на тавана в бетонна плоча ей така за спорта. Винта се изтръгна заедно с пласмасата от дюбела но напълно нормално за такъв монтаж. Все пак не е стоманен анкер дето трябва да ми устиска на килограмите. :lol:
fill - специалист
Здравейте.Не бих взел отношение по темата,ако не ми беше направило впечатление самото заглавие.Още повече титлите на пишещите в темата.Господа майстори и специалисти,понятията монтаж чрез анкериране и дюбелиране са толкова различни по същество,че дори думата "химия" не може да ги обедини...за сега...Химически анкер съм похарчил горе долу колкото е общото тегло на писалите в темата,но никога не съм монтирал ДЮБЕЛИ с химически анкер ...Весели празници.
lov - майстор
Относно понятията си прав за това няма спор но тука пишат и хора дето се учат още как се завива пирон в стената. Така че терминологията може и да куца но по важното е питащия да успее да си свърши работата.
С най добри чуваства няма лошо след като си се похарчил толкова да вземеш да ни светнеш и нас простолюдието дето заради една етажерка дето струва има няма 5 лева да похарчим още 50 за химия, и супер рекламирани дюбели или анкери, че да стане здраво.
Иначе аз отдавна се каня да поканя някой специалист по рекламите да ми накове едно таванче с така рекламираните от него продукти. Още му се чудя кога да го почна защото от горе са панели ПЕЦ и на 10 дупки едва една има шанс да хване от първия път. Така че можем да се пробваме..... а демонстрацията Ви няма да е безплатна.
Весели празници...

Тема "Монтаж на дюбели с химически анкер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: