Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
Той един бивш колега се бъзикаше, че еб@нето и очите били на един бушон. :-D

Искаш да кажеш че ползваш шайбата като тапа /дъно/ на колонката.Като правиш заварката и само от вътрешната страна на тръбата. Така анкера има малък луфт по вертикала за напасване.
В сайта на лепилото дават по малък луфт от около 2мм но може би така е по добре че има място за странични корекции. Мисля че ми се изясниха нещата. И още един въпрос относно разхода. С една туба колко колонки стават за да си направя разчетите. С почистването няма да ми е проблем че имам мобилен компресор а някоя четка все ще измислим.
При мен може да се каже че няма стъпала. Хоризонтални парапети по 7-8 м. като най-дългия е 12 м.
Сега ако дадеш и една идея как най лесно да захвана 'перилото' най горната тръба към колонките без да ползвам някакви готови елементи цена нямаш. То за да не се чудиш защо така май трябваше да почна с материалите с които разполагам. Тръби от всякакъв размер и профил на тънка цена като за скраб. :-D Заваръчна техника си имам моя. Прахова бояджийна или галванотехника също налична щото ми е свързано със занаята по точно потдръжка на такива цехчета и не могат да ми отказват всякакви идиотщини. Не съм вързан в ръцете и свободно време бол. А и не са малко та ако и за това плащам ще ми излезнат златни.


Хидра покрива на блока в който живея е правен точно по такава стара технология. Тъй като е бетонна плоча в нея за захванати с олово марташки пирони с острото на горе. После на тях набиха едни мартачета и ламарината е кована към тях. Кога е правено това нямаше никакви дюбели нито силикони. Майстора съсед тенекеджия н-то поколение. Класика в занаята за онова време. На главичката на всяко пиронче с което е захваната ламарината е запоено капаче с припой. Всичко скопчавано на място с ръчни инструменти. Да се чудиш как са го правили ако не си го видял.
Някъде 70-те години и до сега е държи с малка потдръжка, боя и някоя кръпка. Мисля че на снимките в които показвам соларите се вижда как е направено и актуално състояние.
Но с наливането на оловото в дупките беше най големия цирк . Кога някоя дупка не е подсушена. Гърмежи и гейзери по няколко метра.. Майстора само по едни къси гащи шапка и очила. Причината е че ако е с дреха капката залепва за нея и гори но ако попадне само на голо и потно тяло отскача.
И мен ме плашат цените ама не ми се занимава с глупости. На скоро се рових да диря и едни раздуващи се циментови смеси за безвзривно разрушаване и там предлагаха и нещо подобно за анкериране. Ама като не намерих някой да го предлага тука или да е работил с такова така и не продължих да се интересувам. Но цената беше доста примамлива.
hidrazin - майстор
То аз и затова не споменах технологията с оловото. :-D И всичко е така както си го описал.
Обаче това със сярата и другата рецепта също работи - старо и безотказно.
По принцип малко е трудно намирането на ситни стружки и то чисти.
Както и да е. Ти си решаваш.
:partyman:
fill - специалист
Иии,понеже темата на колегата се превръща в откровен "ташак",пък и аз не съм свикнал да сера на всякАде,адио пичове.Обещавам да ви четЪ...
hidrazin - майстор
Адио мучачос! И приятно срЪне.
:partyman:
lov - майстор
Чашките на изолаторите на времето са правени основно със сяра. А последно преди няколко години правих моите на къщата с олово заради смърдела.
Иначе колегата не разбрах защо се разсърди така. Това че обсъждаме разни стари технологии мисля че не е причина за такава реакция. няма лошо да се сещаме за това как е правено нещо на времето. Това че има съвременна химия е добро но понякога забравените неща могат да спасят положението и не трябва да се отричат.
hidrazin - майстор
Ами то и аз не разбрах защо толкова се вкисна. :? Вносител, дистрибутор, търговец... ???
Както и да е. Не мисля че трябва да се отхвърлят старите и изпитани технологии.
Между другото много съвременни химически продукти са точно на базата че и същите стари технологии ама в нови,
лъскави опаковки и с неясно, завоалирано написано съдържание. И на супер цени естествено. :-D
Прикачен файл:
Анкер хим.jpg
Анкер хим.jpg (86.52 KиБ) Видяна 2760 пъти
:partyman:
ZMeyGorianin - майстор
1.Сяра. Стар и много добър метод. Топиш сярата на котлона в един канчок, слагаш джелязото в дупката и заливаш със сярата.
Не чак догоре а на един сант под нивото. Отгоре замазваш, плочки ....
Дали ще стане номера, ако вместо да топя сярата отделно в канчок я насипя в отвора, където вече е поставено желязото и я загрея с газова горелка?

Трябва ми за монтиране на железен парапет в каменни стъпала. Дълбочина на отвора около 10 см.
hidrazin - майстор
Според мен няма да стане. Ще трябва добре да я разтопиш а с горелката ще я запалиш.
Е те тогава ще е голямата смрад. Нагряването на котлон в някой канчок от тези старите, метални с дръжка.
Не мисля че ще е проблем да си намериш нещо подходящо или да си направиш.
Дори и от консервена кутия и да и сложиш една дръжка.
:partyman:
lov - майстор
Като споменах изолаторните чашки се сетих че на доста места железните куки много яко кородират заради сярата. Е то верно постояли са половин век и е нормално но пък останало по малко от половината точно в зоната дето започва сярата. Топил съм сяра заради други идиотщини и си е голям смърдел. За на вънка не е проблем но вътре в къща ми се струва че ще ти покажат червен картон. :-D
ZMeyGorianin - майстор
Навън е парапета. Колкото до корозията от сярата няма ли начин тази част от желязото, която е в контакт с нея да се покрие с нещо - да кажем епоксидна смола?

Тема "Монтаж на дюбели с химически анкер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: