Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
Това със взимането на размерите е ясно. Паната ще са еднотипни с изключение на няколко бройки където са по засукани. Имам си понятие за шаблони заварки бояджийни и т.н.
Проблема са ми точно тези колонки. Опорната планка на много места идва под различни наклони а и колонките ще са различни по дължина с разминаване няколко сантиметра. То пак мога да ги боядисам предварително и после да обработя само заварката. И това е вариант но не ми пречи че ще ги сваля и боядисам после. Нали са един багажник колци. То даже и още им се чудя дали да не ги поцинковам защото ще ми стъпят почти на същата цена.
Основата ако беше равна и добра и с пистолета за директен монтаж щях да ги накова ама не става. Та давай на темата с химията с какво най-тънко и здраво. Прав го за себе си протокол няма да ми трябва но искам да стане и малко дурако устойчиво щото някой идиот да не се метне от висока и после да бера ядове.
fill - специалист
По последната фактура от 19.12.2014,марката е ST-30 опаковка 410 мл.Цена 14,17лв без ДДС.Телефона на който можете да поръчате е 0884950041.Фирмата е в гр.Пловдив.
lov - майстор
Е дай малко повече информация за продукта. Само с това ''ST-30 опаковка 410 мл'' и 'чичо гошо' не се справя. шарения боб за баене свърши по постите :-D . И малко повече информация от личен опит за монтажа. Пък и някоя снимчица няма да е лошо.
stiv1961 - майстор
lov написа:
Само с това ''ST-30 опаковка 410 мл'' и 'чичо гошо' не се справя. шарения боб за баене свърши по постите :-D . И малко повече информация от личен опит за монтажа. Пък и някоя снимчица няма да е лошо.
Как да не се справя чичо, не го обиждай :-D
Прикачен файл:
st30.jpg
st30.jpg (85.93 KиБ) Видяна 3584 пъти
Ето още информация за фотоапарата, извинявам се за спама :lol:
http://www.letsgodigital.org/en/28173/samsung-st30/
hidrazin - майстор
lov написа:
...шарения боб за баене свърши по постите....
Аз съм запазил малко. Дано да знаеш турски. :lol:
http://www.tyapi.com/st_30.html
:partyman:
fill - специалист
Ми ся да зема и презентация да спретна...Да не съм им проумотър...Искахте евтин химически анкер,споделих информация...Съпоставяйки го с инжекционните системи на Хилти,за мен това е най доброто съотношение:качество,количество,цена.Имам сериозни подозрения,че е турски,но пък пише MADE IN EU.Ма то и на форда ми така пише...Lov,какви снимки искаш...
lov - майстор
hidrazin написа:
lov написа:
...шарения боб за баене свърши по постите....
Аз съм запазил малко. Дано да знаеш турски. :lol:
http://www.tyapi.com/st_30.html
:partyman:

Е не мога да бъда полиглот. Ако знаех и турски сигурно щях да се цаня някъде преводач там по курортите в някой хотел. :partyman: Оказа се търсен персонал там с такива знания.
Та с турския малко зор че и компютърния превод не помага много но и описанието не дава много информация.
Иначе не виждам лошо че е турски. Произвеждат си хората има си промишленост че и лапнаха доста от производствата на западна европа. Но това е друга тема за разговор.



Те въпросите са много. Спомена че си режеш шпилките и не ползваш готови. Какви диаметри и колко ги вкарваш в бетона. Колко хлабина оставяш на отвора как го почистваш. И каквото се сетиш за технологията пък каквото има неясно ще питам. Относно снимките покажи тия пети и шайби за които спомена. Не ми стана ясно как регулираш височината. А и някоя снимка на готова работа пък можем да откраднем някоя идея за паната :-D щото сега само си рисувам по листчета и се чудя какво да представляват. То ако не е тоя кучи студ да съм ги застъпил.


П.П. То кой да гледа че сайта има и ингилизки :x . Явно ЕГН-то не прощава вече. :?
fill - специалист
[quote.... Явно ЕГН-то не прощава вече. :?[/quote]

Една баба се оплаква на доктора:
-Дофторее,ни чувам...
-От ЕГН-то е бабо,от ЕГН-то...
-Ааа,дофторе, ни е от Е-бането,ни е...

Технологията е сравнително проста.Пробива се отвор с около 4 мм по голям от шпилката или анкера.Например за №18 арматура с 22 мм видия.Издухва се с помпичка и се почиства с четка,тип шомпол.Така докато спре да излиза прахоляк.Хилти предлагат такъв комплект заедно с пистолета на цена на лека кола на старо,но се намират и алтернативи.Важно е да си подготвиш колкото се може повече отвори,защото смолата стяга много бързо в смесителя и се налага да го хвърлиш.Препоръчително е да се работи при температури над нулата.
Не разбирам за какво регулиране говориш.Размерите си ги взимам от място на принципа на правоъгълен триъгълник.Когато има и прав участък,гледам хоризонтала да се пресече с хипотенузата така че светлия отвор да е успореден навсякъде.Сложно е за обяснение,пък не мога да качвам снимки и чертежи.От друга страна,да срещнеш нормално развита стълбищна клетка е да уцелиш шестица от тотото.Когато се налага свързване на отделните парапети,там вече импровизирам,но предпочитам да е на сглобка.Избягвам заварките защото после боята стои като кръпка.За по евтин и лесен монтаж изработвам колонката по следния начин.На парче арматура №18 заварявам шайба с вътрешен отвор 18 мм и външен според сечението на колонката.Получава се буквата Т.След това заварявам към долната част на колонката и анкера ми е готов.Заварката на арматурата остава вътре в колонката и не се налага пилене.Ако размерите са взети точно,не се налага и регулиране.
Andri01 - майстор
Не е от ЕГН-то. То си е едно и също от деня-рожден! Просто от годинкитее е! :sad: или... :drinkers:
hidrazin - майстор
Като гледам цените и ми се накъдрят косите. :lol: на химическите анкери цените де.
Май старите рецепти за закрепване на желязо в камък и бетон са добре забравени?
Айде и от мен няколко предложения.
1.Сяра. Стар и много добър метод. Топиш сярата на котлона в един канчок, слагаш джелязото в дупката и заливаш със сярата.
Не чак догоре а на един сант под нивото. Отгоре замазваш, плочки ....
Предимства - евтино, дълговечно, бързо и много здраво.
Недостатъци - не става за стени и си мирише гадно докато го правиш.
Цени сяра. Мисля може да се намери и по-евтино.
http://torove.bg/sqra-tehnicheska-1kg
http://pchelar.com/node/281
2.Малко по-сложно - смесват се 30гр. нишадър (амониев хлорид), 10гр. сяра на прах и половин килограм железни стърготини или прах.
Колкото са по-ситни, толкова по-добре. Смесването трябва да е добро. После тази смес се замесва на тесто с оцет.
После - ясно. Запълваш дупката покрай желязото. По спомен не стягаше бързо. Има и бързо стягащи рецепти дето са подобни.
:partyman:

Тема "Монтаж на дюбели с химически анкер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: