Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
Според мен НЕ. Не мога да се обоснова защо но мнението ми е от това което съм виждал.
Иначе сярата при нормални условия не би трябвало да е активна но не се долюбва със желязото.

Че ти като си на вънка наливай олово. Даже на мен ми се струва по добро.Подсуши дупките само с горещ въздух и смело наливай.
ZMeyGorianin - майстор
Май няма откъде да намеря толкова олово :sad: Освен да ходя до Вторичните за стари акумулатори...
hidrazin - майстор
И според мен няма да е удачно. Сярата докато е гореща хваща добре за желязото. Със смолата това няма да се получи.
При lov мисля че бирата е друга. Там имаме доста влага от въздуха. Предполагам заради това корозира
точно там където влиза в сярата (на границата) а не вътре в самата заливка.
Получава се също като при набитите земни с поцинкована шина или колове.
Започва корозия именно на границата между почва и въздух. Затова този участък се изолира (хартия с грес, асфалт).
Затова по-горе написах че не се налива догоре а се оставя малко празно място.
Там запечатваш с нещо - теракол, замазка, плочки... Ако искаш след като изстине сярата боядисай или лакирай отгоре.
Да не забравяме че на lov железните куки не са боядисани или лакирани. :-D
И друго. Там където ще се залива със сяра не трябва да има боя, грунд... Само джелязо.

И още нещо. Ако ще го правиш с олово, ще трябва не само да изсушиш дупката, но и да загрееш желязото.
Иначе оловото бързо "дърпа" и няма да хване добре.

Нищо не ти пречи да направиш една дупка в някое старо парче бетон и да се пробваш с едно парче винкел за да видиш как става.
Все пак сярата не струва кой-знае колко. От сярата може да "спестиш" като сложиш в нея малко цимент.
Използваш го като пълнител. Само гледай да не стане много гъсто че няма да може да проникне добре.
Не е толкова сложно колкото изглежда. Топиш и лееш.
После вземи да пишеш какво е станало.
Успех!
:partyman:
lov - майстор
Бягай до някоя гумаджийница и си изпроси стари балансни тежести. Само си ги отбери че има цинкови железни и оловни. Дет да влезеш имат поне по една кофа. Ама и да те предупредя че и те смърдят като се стапят заради лепенката. А от старите с железния клип пак ще трябва да ги претопиш за да паднат железата.
Иначе сяра най еФтинко от магазин за селскостопански препарати :)

Иначе за корозията става точно в зоната на заливане. Явно сярата с въздуха се окислява и с водата прави макар и слаба серниста киселина.

От де почнахме и как на края ще ме накарате да си направя парапетите по класическия начин :lol:
ZMeyGorianin - майстор
Благодаря! Полезни обяснения! Операцията е планирана за лятото - топло и сухо. Естествено ще има доклад със снимков материал!
hidrazin - майстор
lov написа:
От де почнахме и как на края ще ме накарате да си направя парапетите по класическия начин :lol:
:lol: Че какво ще му е? Нали знаеш че като стопиш сярата и става направо като вода?
Едва ли този химически анкер ще проникне толкова добре в бетона. :?
Все пак си е нещо като епоксидна смола със втвърдител и напълнена с нещо - метален прах, метално окиси че се мелят по-лесно, цимент ...
Та като я гледам каква и е консистенцията едва ли ще проникне в порите на цимента толкова дълбоко.
То и затова искат дупката да се чисти със шомпол и духалка. :lol:
Пък при сярата може и дупката да не е чак толкова чиста. Тя ще омокри останалия прахоляк и пак ще хване здраво. :-D
:partyman:
P.S. И да не забравя. Ако ще е олово - плътна маска на устата. Все пак част от него се изпарява. Пък при такова количество ...
Просто не е полезно и се натрупва в организма. Малко пресилено ама да си знаеш де. От едно леене нищо няма да и стане.
И сярата като я прегрееш това дето мирише не е полезно, но пък самата миризма те пази от високи и опсни концентрации.
lov - майстор
Бая си начесахме пръстите по клавиатурите ама и като преспах с идеята как да успея да ги наливам за да не ми пречи самата колонка която е с по голям диаметър от самия анкер виждам светлинка в тунела. Просто ще направя едно каналче за леяка в страни. И не само че не осрахме темата ами напълно в духа на форума си спестих още разходи за безбожно скъпи консумативи. Дори ми се струва че ще стане и по лесно защото ще мога да укрепвам след като всичко вече е сглобено като конструкция а не да карам колонките една по една и да им се гъзурча.
Обещавам на пролет като почна да направя малко снимков материал.

Иначе за изпаренията е ясно ама един господ знае колко олово сме излапали по край поялниците. Кат се сетя че хванах поялника в ръка още в 3-4 отделение. Да не говорим за другата химия по фабриките дето съм излапал. Имаше химикали дето на тях пише да се работи само в камера а там ги насипваха с лопата в кофи и разнасяха на ръка. И още колко други идиотщини в тоя живот дето като се сетя ми се изправят косите а ако разправям на някой такъв еколог сигурно ще ме е погребал отдавна.
racer - специалист
EDI написа:
Няма нужда от химическо анкериране и според мен.С монтажно лепило, силикон и други подобни резултата е добър, ползвал съм всякакви варианти според наличния отворен флакон с материал.Дори с Ц200 става.Има вариант и със слагане на клечка/и за зъби в дупката на дюбела и последващо завиване, също върши работа.варианта с по-дебела видия също е добър.
Да не пускам нова тема...хора, как мислите, дали ще стане здраво следното нещо:
Монтирам желязна врата и една решетка на прозорец. Стените са плътна тухла единичка, свързани със слаб разтвор обаче /глинен или варов/. Не мога да намеря заварчик, за да го направим с шишове в стената. Мисля си с големи дюбели, и с монтажно лепило в дупката, и в дюбела преди винта. Дали ще стане здраво?
пет ное 21, 2014 10:56 amMartins написа:
Благодаря Ви за многото идеи. Да, най-лесния начин е с по-дебел винт. Проблема е, че използвах максимално дебелия позволяващ да премине през металната шина на етажерката. Сега по дебел няма как да премине. Дали става не в дупката на дюбела, а в самия дюбел да сложа някакъв материал и после да навия винта? За да сложа нещо между дюбела и стената трябва да преправям всичко, защото съм ги замазал с гипс.
Ползвай смело химичния анкер и за тази цел. Аз го ползвам за всяка дупка в стената и нямам никакви проблеми до сега. Доста от дупките, които пробивам се разширяват поради крехка и ронлива стена, само това спасява положението.

Тема "Монтаж на дюбели с химически анкер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: