Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
http://ritademarta.com/immagini/4579911361
Те това вече се води Арт изкуство и набира търсене.
infomar
kr1100 написа:
стана има ли совалка ?
Днеска питах - имало совалки, ама не бе удобно да ги разгледам, че празници и на хората не им бе удобно да ровят.
Големи били колкото легло персон и половина и доста високи.... трябва една стая само за тях :shock:
Здравейте, ако някой има стан за подаряване аз обещавам да се грижа добре за него- за стана де. работя като социален работник и работя с хора с увреждания с които искаме да развиваме занаятите, търсим си стан и ако някой има ще сме му благодарни да ни го предостави оставям телефон за връзка 0898671369 Христинка . предварително благодаря на всички които ще се отзоват
infomar
мирнова написа:
Здравейте, ако някой има стан за подаряване аз обещавам да се грижа добре за него- за стана де. работя като социален работник и работя с хора с увреждания с които искаме да развиваме занаятите, търсим си стан и ако някой има ще сме му благодарни да ни го предостави оставям телефон за връзка 0898671369 Христинка . предварително благодаря на всички които ще се отзоват
Тези за които споменах вече ги взеха преди месеци. Няма други.
Дано намерите.
По селата има изоставени, но трябва да търсите.
nikolson - майстор
Намират се из продавалници. Въпросът е има ли кой да го сглоби и окомплектова.
teon - специалист
...
kr1100 написа:
вече съм забравил как се казва -астта с вертикалните метални телове, което се дърпа с ръце.
...казва се:- тъкала е Донка пристилки :lol: ...къде ги видя тея 'железни' телове на онея ми ти едновремешни станове? :? ...
angelfilev - специалист
kr1100 написа:
стана има ли совалка ? Това нещо дето с преждата се пъха от 1 та страна до другата с прежда и тогава се действа с педалите и с "греблото" - вече съм забравил как се казва -астта с вертикалните метални телове, което се дърпа с ръце.
Малко дълго стана обяснението.

"греблото" се казва "бърдо" и се движи с ръце, а онова което се движи с педали са "нищелки". :)
teon - специалист
...с бърдото 'набиваш' вътъка в основата... то и аз съм Гледал де, ма малко по-отблизо - пък някой през плета :) ... поста ми визираше материала за изработка на бърдото...
dimko1 - специалист
kr1100 написа:
стана има ли совалка ? Това нещо дето с преждата се пъха от 1 та страна до другата с прежда и тогава се действа с педалите и с "греблото" - вече съм забравил как се казва -астта с вертикалните метални телове, което се дърпа с ръце.
Малко дълго стана обяснението.
стана има совалка разбира се , иначе как ще тъчеш, аз на село имам някакви остатаци от стан , и се чудя дали да ги използвам за огрев в печката. :-D
kr1100 - майстор
teon написа:
...
kr1100 написа:
вече съм забравил как се казва -астта с вертикалните метални телове, което се дърпа с ръце.
...казва се:- тъкала е Донка пристилки :lol: ...къде ги видя тея 'железни' телове на онея ми ти едновремешни станове? :? ...
Помня ли още? Може и да бъркам . но това ми е останало в паметта бил съм 5-6 годишен /преди 58-59г. :? /. Но имам спомен че имаше 1 вертикална рамка с метални вертикални телове и тя се дърпаше назад напред.
Както и да е :partyman: толкова години назад -сигурно бъркам.

Тема "Стан за тъкане на домашни черги - съвет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: