• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
KingLin - майстор
Така, значи спряхме се на MJX B5W.
Разбрах защо е по-скъп от останалите - с безчеткови мотори е. Това било предимство при управлението.
Отказах се от СИМА, защото имаше доста негативни ревюта от хора, които са си купили такива. Основния проблем бил, че функцията за независимо кацане при слаба батерия не работела добре и дрона се разбивал в земята, което е един ГОЛЯМ минус.
От клиповете за MJX B5W чувах само хубави неща. Единственото лошо, което се чу, беше при следване на предварително зададени координати, че не зареждаше самата карта на Гугъл. Ама голям праз :) От клиповете в тубата качеството на видеото ме задоволява и за това се ориентирах към дрон с GPS функции. Конкретно този модел успява да се управлява при повече от 500 метра (ако успяваш да го виждаш де), макар че се губи FPV-то (това дето виждаш какво гледа камерата на дрона). Като време на полет с неговата си камера, без предпазители на перките и без високите накрайници за кацане, изкарва към 20 минути, което е много добре. Та в диапазона 200-300 лева това може би е най-подходящото.
Гледах клипове и с тия дронове по 4-5 хилядарки, ама предпочитам за тия пари да купя нова кола на жената баси :lol:
Апропо за тоя MJX B5W не успях да намеря от къде да купя резервна батерия (различава се корпуса от батериите на предходните модели) и това го отчитам също като минус, но се надявам да е защото е нов модел и скоро да се появят на пазара.
kozl - майстор
Реших да ползвам темата с въпрос за RC количка.
Приемникът е 2,4 GHz, 4 CH, полват се 2 канала. Един за двигател задвижване и втори канал за двигател управление завиване - волан.
Обаче количката не реагира на трансмитера.
Къде е проблема :?
На приемника има светодиод, но той не свети. Мига само светодиода на модула за управление на ел.двигателя за движение.
Гледах клип за първоначална настойка на подобен модул приемник. Светодиода мигаше и след приемане на сигнал от трансмитера светна постоянно и управлението стана възможно.
Е да ама при мен не свети нищо по приемника.
kozl - майстор
Добавям и снимка на приемника:


Прикачен файл:
IMG_20231026_192106.jpg
kozl - майстор
Не, но ще трябва да се регистрирам.
Преди време се мъчих с некъв танк, сега с количка. :roll:
horgasz - специалист
Къде му включваш захранването на тоя приемник? Според снимката би трябвало да е на порт "B/C" - така ли е?
kozl - майстор
Захранването е от спийд контролера (букса с 3 пина) и беше в CH1, а в СН2 буксата за сервото.
Всички десни пинове на този приемник са свързани и по тях е минус 5V. Всички средни пинове на този приемник са свъзрани и към тях е плюс 5V.
Така че където и да се подаде захранване ще го има на всики пинове - средни и десни.

Захранване има и към ИС в приемника, но светодиода не свети, а според мен трябва да свети. Светодиода го проверих с мултицета и свети.
Без да съм наясно с тези дистанционни и колички, правя някаква асоциация с един домашен робот и свързването му през Wi-Fi с домашна мрежа.
За да светне информационен диод трябва да включа устройството.
Подготовката за добавяне в мрежата е след определена процедура, при което диода започва да мига бавно.
Следват още няколко действия, след което започва сдвояването.
През това време диода започва да мига бързо.
Когато процедурата е приключила, диода свети постоянно, а робота се вижда в приложение и мога да го управлявам........скоро и от Марс.
horgasz - специалист
ср ное 01, 2023 2:27 pmkozl написа:
Захранването е от спийд контролера (букса с 3 пина) и беше в CH1, а в СН2 буксата за сервото.
Всички десни пинове на този приемник са свързани и по тях е минус 5V. Всички средни пинове на този приемник са свъзрани и към тях е плюс 5V.
Така че където и да се подаде захранване ще го има на всики пинове - средни и десни.

Захранване има и към ИС в приемника, но светодиода не свети, а според мен трябва да свети. Светодиода го проверих с мултицета и свети.
Прилича на клонинг на Футаба. Ако не си го гледал това (https://www.rc.futaba.co.jp/downloads/W ... 9qc75k.pdf) - го разгледай. Какъв ти е спийд контролера (има ли BEC)? Щото ако няма, трябва захраниш приемника отделно през цитираната по-горе букса.
Успех
kozl - майстор
Това, за което ми постна линк е доста по-ново и модерно. При мен трансмитера няма дисплей.
Количката е работила така. След като е отклазала батерията е стояла без батерия докато са купили нова. И при поставяне на новата няма управление.

Приемника е някаква остаряла версия на Hobbyking.
Гледах клипове за синхронизиране на други трансмитери и приемници и при тях след подаване на напрежение към приемника светва светодиода в него. А при този при мен светодиода не свети. Освен това на клиповете поставят джъмпер м-у -5V и "_П_" за синхронизацията. И това пробвах и пак не се получи.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "RC-коли,хеликоптери,лодки,дронове!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: