• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nv952 - майстор
От бая време чакам някой да пусне тема за тия нещица,ама никой не се сеща. :?
Един колега каза че ще пусне но нещо забрави.
Тъпото е че и аз забравих кой беше :-D ... и в коя тема го беше написал :roll:

Иначе темата ми е доста интересна и ще ми бъде много любопитно да науча нещица за туй чудо на техниката!
В ютуб има много клипове на такива модели и често си ги гледам...ама само гледам :sad:
Преди няколко дни едни лапета си играеха пред блока с нещо такова но беше тъмно и не можах да го видя.
Летеше и светеше разни цветове а имаше приличен вятър. :)

Има и един съсед при баба дето сглобявал такива модели и после ги продавал ли ...не разбрах много добре какво прави.
Бабите на пейките иначе са добри информатори ама в този случай мълчат! :lol:
stiv1961 - майстор
В момента съм в цеха за ламинатни технологии. Какво точно те интересува- как се правят или как фъркат или плуват? Правят се от смола и стъклоплат, карбон-кевлар и т.н. А летят или плуват посредством двигатели, реглери, серво-та, акумулатори, дистанционно управление. Защо не мога да поствам снимки от таблета във форума :? Трябва да ги прехвърля в лаптопа и от там та тук?
nv952 - майстор
stiv1961 написа:
Какво точно те интересува- как се правят или как фъркат или плуват?
:) Интересно ми е самото сглобяване. :?
Иначе долу-горе ми е ясно как работят.

Имах мерак да си взема обаче цената нещо ме отказва :sad:
Преди време четох че управлението на хеликоптерите не било много лесно (тук със склонен да повярвам защото първо си бях взел един хеликоптер от ЛИДЛ преди 2 или 3 год и не беше много лесно управлението ей това е първото ми хеликоптерче ) и хора без опит често ги забивали в земята :|

А аз искам и да мога да си закрепя камера на него :?
Може и телефона ми...ама при инцидент по време на полета ще ми замине галаксито :-D

Да си правя обиколки из въздуха с включена камера.
Гледам в БТВ новините някви разкрития за кметове дето живеели в скъпи имоти и точно тия кадри бяха снимани с дрон.
И естествено много ми хареса. :shock:
stiv1961 написа:
Защо не мога да поствам снимки от таблета във форума :? Трябва да ги прехвърля в лаптопа и от там та тук?
Защото са надхвърлят допустимият размер на снимката.
И аз не мога директно от тела да ги кача. :rolleyes:

пп Ей това много прилича на това което видях в тъмното.
Цветовете са същите а и камера има.. и цената не е лоша. :?
http://www.amazon.com/Amazingbuy-Quadco ... 931&sr=1-6
Обаче времето на полет е многоо малко [-(
Иначе бива в летенето и видеото :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3uDonroP4EA[/youtube]
stiv1961 - майстор
kabel96 е на ТИ с тези неща, даже мисля, че има сглобен квадрокоптер. Ние правим само част от корпуси, повечето неща са модели на кораби, сглобени състезателни лодки и др. Иначе в магазина има доста неща( да не кажа почти всичко) за RС моделите. Трябва обаче да знаеш какво ти трябва точно.
DundyTheCroc - майстор
Като стана въпрос за моделизъм някой да знае от къде може да се купи калиев нитрат (KNO3)„ ама чист, а не смесен с какво ли не за тор. Малкия много се е запалил по ракети, ама вече не се продават готово двигатели или поне аз не намирам.
hidrazin - майстор
DundyTheCroc написа:
.... някой да знае от къде може да се купи ....
Все някой знае. :-D Например за София ТУК или ТУК.
Мисля че има и по-добри състави за гориво ама ти си знаеш де. :?
Относно двигателите. Не знам къде има у нас но и да има са внос.
Мисля че имам останали няколко не разпечатани кутии от старите наши двигатели произвеждани в Костенец.
Ама колко нютона са не помня.
:partyman:
stiv1961 - майстор
Прикачен файл:
110520152660.jpg
Прикачен файл:
110520152661.jpg
Прикачен файл:
110520152662.jpg
Прикачен файл:
110520152663.jpg
EDI - майстор
Аз бе, аз казах, че ще отворя тема, ама пуста старост. :-D Моделист съм от 78-а година, стигнах по ония времена до МС /87-а година/ по ракетомоделизъм.На дърти години заради синковеца станах авиомоделист.За сега депронки. :lol: Като остане време ще дам малко снимки.Много информация има в МОДЕЛИСТИКА.По Гергьовден загубих един модел, бах този вятър, с изключен мотор го грабна и адее.Добре, че карах с евтината апаратура, та приемника само 15 лева.Иначе заминаха мотор, полимерен пакет ZIPPY 1A 25 C и един спийдконтролер.Та ми мина вече. :lol:
fox_vt - майстор
Това коаксиално хели е идеално за начинаещ но само за кратко тъй като за хеликоптер специално дава погрешни навици в боравенето с апаратурата.Трябва ти минимум 4 канално хели за усвояване на нещата.Аз имам една въшка 911 ка ама отдавна не съм летял с нея.Още по добре 6 канално да е но за съжаление както и ти си разбрал хелитата са най скъпото нещо от управляемите модели,и краша е толкова лесен че просто няма на къде.Квадрокоптерите са още по скъпи и базовите модели са над 1500 кинта и то ако сам си го сглобяваш,разбира се със кадърни части.Иначе има евтини квадрокоптери които почти не можеш да счупиш за по 50-80 пари в зависимост от големината които са добре за начало.
EDI - майстор
Да речем, че български двигатели за ракети се намират и то ново производство с течни горива. :-D Хидра, старите Костенски двигатели бяха добри за времето си, но се ползваха само за масови вътрешни състезания, в чужбина се ходеше с други.Най-проблемни бяха 40 нютона, гърмяха почти 50% от двигателите.2,5, 5 и 10, особено серията СЛАВА на 10-ките бяха на ниво.Обикновено имаха само едни проблем.Като престоят дълго време, шпулата пресъхва и пресовката се отделя леко.Следва не плавно горене на барута, а взривяване на заряда.Това се лекува ,като се увият във влажна кърпа, постоят така 10-ина дена и после се оставят да поизсъхнат на хладно и сянка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "RC-коли,хеликоптери,лодки,дронове!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: