• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
hidrazin - майстор
Разбира се че са били добри ама за времето си. Не съм казал и нищо обратно на това. :?
Просто някъде ми се намират някоя и друга кутия - предполагам от малките 2,5 и 5 нютона. Не помня вече.
В някакви пластмасови кутии са по 10 броя. Не им знам и състоянието.
Не са разпечатвани и не са стояли на влажно ама са на доста години.
Ще взема да ги изровя и да пална 2-3 за проба.
:partyman:
EDI - майстор
По принцип масовите бяха с картонени кутии по 10 бр.2,5, 5 и 10 бяха с еднакъв Ф на шпулата.В пластмаса съм виждал 10-ки от серията СЛАВА имаха алуминиев стикер на тях, другите бяха с мастилена маркировка на нютоните и закъснението на димката.Освен да си "договарял" директно с производителя при придобиването :-D . :partyman: И на мен ми се намират в колекцията и нашенски и други изпълнения от други държави - имам руски, румънски, испански, Хамерикански и т.н., дето съм събирал по състезания.85-а на световното в Ямбол Хамериканците за първи път изкараха мотори с полиуретаново гориво.Направо сцепиха тъмата на стенда, не бях виждал насечена струя от соплото толкова от близо. :-D
DundyTheCroc - майстор
Старите си ги спомням, и аз съм ходил на ракетомоделизъм. Спрял съм се на двигател с калиев нитрат понеже се прави лесно и е сравнително безопасно. Не се гонят постижения, важното е да се направят няколко ракети, та да миряса келеша :-D
п.п. Хидра, мерси за линковете, дори са ми близо, ще пробвам да видим дали ще ми продадат или ще решат, че съм прекалено подозрителен :?
Последна промяна от DundyTheCroc на вт май 12, 2015 9:12 am, променено общо 1 път.
kabel96 - специалист
Изцяло е ръчна изработка дори платките софтуер и тн.Текстолита е рязан от Стиви.
Изображение
Изображение
stiv1961 - майстор
Сега остава да кажеш на Невенчо какви пари излиза една такава самоделна играчка и да се отказва :)
hidrazin - майстор
EDI написа:
...В пластмаса съм виждал 10-ки от серията СЛАВА имаха алуминиев стикер на тях, другите бяха с мастилена маркировка на нютоните и закъснението на димката.Освен да си "договарял" директно с производителя при придобиването... :-D .
Абе не съм се договарял ама спомените ми явно не ме лъжат. Има и 2,5 в пластмасова кутия. :-D
Сега се оказа че съм имал и в хартиена кутия ама повечето ми 2,5 са в пластмасова.

Изображение

Иначе не съм се занимавал с ракетомоделизъм. Тези двигатели ги използвах за всякакви други "извращения" но не и за моделизъм. :-D
Например - правех им корпус като на ракета но без стабилизатори. Вътре слагах малък пиро заряд до двигателя.
После ги изстрелвах от прозореца на канцеларията с ловна пушка. :lol:
А преди това си бях купил от магазин "Млад техник" комплект за ракетомоделизъм. Да ама ги продаваха без двигатели.
Сглобих го и после сигурно 20 пъти ходих в магазина да търся двигатели.
Отговорът винаги беше да проверя друг път. Така и никой не ми каза че от там никога няма да ми продадат двигатели. :evil:
После се усетих и си направих двигател - и я изстрелях. Направо и разкатах фамилията. :cool:
До там бях с ракетомоделизма. Веднага след това минах на "по-едри" неща - и като калибър и като мощност.
:partyman:
kozl - майстор
Аве върнахте ме години, години назад .............. във времето. Га бях млад и като много други драпах за кръжока по автомоделизъм, а свободни места имаше за корабомоделизъм и така се почна .................... Изображение
За снимката - асовете бяха на състезание, а ние новобранците в кадъра :shock: Е после имаше малко чандж :lol:
DundyTheCroc - майстор
Хидра, едната кутийка по-дърта от мен :)
И аз едно време така и не можах да се сдобия с двигател от магазина, накрая краднах един от кръжока и все пак излетя ракетата.
Уикенда разглобих танка на малкия, пустите му китайци не сложили грес ни на редукторите, ни на купола, ни на опорните ролки. След смазване се движи вече както си трябва. Модела е Тигър I на HENGLONG.
angel_ov - специалист
hidrazin написа:
EDI написа:
...В пластмаса съм виждал 10-ки от серията СЛАВА имаха алуминиев стикер на тях, другите бяха с мастилена маркировка на нютоните и закъснението на димката.Освен да си "договарял" директно с производителя при придобиването... :-D .
Абе не съм се договарял ама спомените ми явно не ме лъжат. Има и 2,5 в пластмасова кутия. :-D
Сега се оказа че съм имал и в хартиена кутия ама повечето ми 2,5 са в пластмасова.

Изображение

Иначе не съм се занимавал с ракетомоделизъм. Тези двигатели ги използвах за всякакви други "извращения" но не и за моделизъм. :-D
Например - правех им корпус като на ракета но без стабилизатори. Вътре слагах малък пиро заряд до двигателя.
После ги изстрелвах от прозореца на канцеларията с ловна пушка. :lol:
А преди това си бях купил от магазин "Млад техник" комплект за ракетомоделизъм. Да ама ги продаваха без двигатели.
Сглобих го и после сигурно 20 пъти ходих в магазина да търся двигатели.
Отговорът винаги беше да проверя друг път. Така и никой не ми каза че от там никога няма да ми продадат двигатели. :evil:
После се усетих и си направих двигател - и я изстрелях. Направо и разкатах фамилията. :cool:
До там бях с ракетомоделизма. Веднага след това минах на "по-едри" неща - и като калибър и като мощност.
:partyman:
И аз така с този комплект за ракетомоделизъм така и не литна.
kozl - майстор
Понеже и аз съм бивш от ракетомоделистите, та първите ми стартови реактивни двигатели бяха направени в гилзи за ловна пушка :shock: И що ракети се пръснаха при старта :evil:
Ех спомени, спомени и стигнах до трети на Софийско градско - провеждаха се на летище Божурище.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "RC-коли,хеликоптери,лодки,дронове!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: