• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nikolovvd - майстор
Пълнил си ги с ловджийски барут и си го тъпкал повече от необходимото. :-D
kozl - майстор
Пълнил ги е друг. Аз съм по изпразването :lol: От любопитство съм ги разглобявал. Налагало се е да се отнеме или добави барутна смес след закъснителната тапа. Количеството в зависимост от силата. Силата за избутване на парашута/стримера/двигателя. Съответно парашут за модели клас парашут и копие на действителна ракета, стример за клас стример и двигател за клас ракетопланер.
Това което помня, че напоявахме барутната смес с незнайна за мен течност миришеща на газ за да намалим бризантния ефект на гърмящата смес. За стартиране на реактивния двигател ползвахме най-много фитил. Електрозапалките бяха вносен дефицит, а фитила родно производство в изобилие. Когато се е налагало да добавяме барутна смес ползвахме и такава извадена от фитил.
Градските състезания бяха пълни с емоция за всички, които ги вълнуваше моделизма. Имаше авио и авто демо. Радиоуправлението тогава беше изключително за автомоделизма и рядкост за авиомоделизма. Когато се отказах от кръжока се появиха радиоуправляеми ракетопланери.
Сега леките батерии и електрониката превзеха моделите, ама новите технологии бързо се разпростират навсякъде :roll:
nikolovvd - майстор
И то до такава степен, че изместиха ДВГ. Сега на мода излязоха реактивните двигатели за моделите. :wink:
stiv1961 - майстор
Утре и в неделя между селата Калояновец и Ловец ще има състезания на радиоуправляеми модели на действащи самолети. Шефа каза, че щяло да има и демонстрации с дронове. Има един казанлъчанин с дрон и HD камера, който правел направо филми от въздуха. Невене, отивай да гледаш, може да научиш нещо ако имаш мерак :)
timo1 - специалист
До мен има писта за колички и като има състезание съм там,това е от миналия месец,август е финала на Европеиското мисля.

stiv1961 - майстор
Емо Ташев от Зарата е шУмпион :) на количките.
nikolovvd - майстор
stiv1961 написа:
Има един казанлъчанин с дрон и HD камера, който правел направо филми от въздуха.
Ако искаш да ти пусна моя абитуриент сниман с дрон като го кача?
stiv1961 - майстор
nikolovvd написа:
stiv1961 написа:
Има един казанлъчанин с дрон и HD камера, който правел направо филми от въздуха.
Ако искаш да ти пусна моя абитуриент сниман с дрон като го кача?
Защо не, сигурно ще е интересно за всички :)
nv952 - майстор
stiv1961 написа:
nikolovvd написа:
stiv1961 написа:
Има един казанлъчанин с дрон и HD камера, който правел направо филми от въздуха.
Ако искаш да ти пусна моя абитуриент сниман с дрон като го кача?
Защо не, сигурно ще е интересно за всички :)
Не пита,ами качвай :-D
nv952 - майстор
stiv1961 написа:
Утре и в неделя между селата Калояновец и Ловец ще има състезания на радиоуправляеми модели на действащи самолети. Шефа каза, че щяло да има и демонстрации с дронове. Има един казанлъчанин с дрон и HD камера, който правел направо филми от въздуха. Невене, отивай да гледаш, може да научиш нещо ако имаш мерак :)
Когато си писал мнението си аз поливах марули и слагах мрежа за краставици :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "RC-коли,хеликоптери,лодки,дронове!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: