• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Тани - модератор
Настъпи ме по мазола с тази тема. Понякога квадрокоптерите не са глезотия, а необходимост, ако искаш да снимаш.
А аз обичам да снимам и понякога страшно ми липсва един такъв. Ето я класиката DJI Phantom 2 в тандем с GoPro Hero4 , който снима не с HD, а с 4к резолюция!!! Предварително може да му зададеш маршрут, място на кацане и ъгли на снимане и като отидеш на място просто да го пуснеш да излети, а той да си снима :wink: Сам си изчислява колко полет му остава, така, че да се върне сам на мястото на кацане, дори ти тотално да си изгубил връзка с него. За тези си параметри, не е чак толкова скъп както писаха по-горе!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7LxwYzaUFKk[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=30HDdocMyAk[/youtube]



С този комплект може да снимаш в 4К резолюция буквално навсякъде - във въздуха, а и под вода, а голяма част от нещата в клиповете няма как да ги видиш от тази гледна точка и изпускаш 80% от впечатленията:




[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wTcNtgA6gHs[/youtube]
tanq222 - специалист
За рождения ден на сина ми съм решила да му купя дрон. Няма да го използва за професионални цели, а по-скоро за забавление. Дали ще мога да намеря някой сравнително добър дрон за около 100-200лв?
plamen6703 - майстор
Въпрос на ползване на търсачката по предназначние http://www.technopolis.bg/bg//%D0%A1%D0 ... /P11060701
като това е на прима виста...
ivailokrustev - специалист
Може да разгледаш тези дрончета https://4sales.bg/76-dronove . Има доста изгодни предложение и някои са доста намалени в момента. Повечето са в диапазона 100-200 лв, така че имаш голяма свобода на избора. Ако имаш въпроси и мога да ти помогне, ще се радвам да го направя. :)
tanq222 - специалист
Благодаря и на двамата, нямам много доверие на интернет сайтовете затова питам за мнения.
KingLin - майстор
И аз съм в такава ситуация в момента. Нямам никакъв опит с дронове, а трябва да се купува един за подарък. След като се разрових спрямо бюджета се спрях на следните модели:

MJX B5W - най-скъпия от трите и се чудя защо
SJRC S70W - с GPS но с 2МР камера, по-евтин от Сима-та
SYMA X8PRO - флагмана на Сима с GPS но с 2МР камера
SYMA X8G - по-евтин модел на Сима без GPS но пък с 8МР камера със закрепване като на GoPro

Понеже не ми е ясно дали са истински мегапиксели или китайски, дали ГПС намирането и следването са ОК, дали всички имат Ховер функция търся помощ при избора. Гледах че има резервни части за всички, като за Сима са най-достъпни. Изобщо какво се гледа най-вече при покупка на такова нещо?

Идеята е да се ползва повече за снимане и в тази връзка Ховер, следене на човек и хубава камера са по-приоритетни. Гледах и скъпите модели като този дето Тани е посочил - много са яки ама са много много над бюджета :)
mironcho - специалист
Ако получателя на дрона не е пипал такава играчка през живота си, по-добре да е по-евтин. Добре е да може да поддържа височина сам, а ако има и GPS е супер - може да виси на едно място и се управлява лесно (учи на лоши навици).
За начинещ от тези бих избрал SYMA X8G. Като(ако) се научи да го управлява и все още има мерак ще си купи нещо по "яко".
KingLin - майстор
Рожденника съм аз :-D Опит имам с хеликоптерче още навремето като се появиха, така че крастата за летене просто за забавление ми е минала. Жената реши че вместо стълба за бачкане (както си бях поръчал) искала да ми подари нещо за забавление. И поне като ще е дрон да има нещо полезно в него и да мога да правя клипове и снимки. А ходим всяка година по 2-3 пъти някъде на зелено и там е гот да се снима с дрон.
И аз съм си харесал този X8G заради камерата ама ме притеснява че няма тази ховър функция да стои на място да снима неподвижно. Другото готино като има GPS е че имат функция да ме следват къде ходя. Обаче тия с GPS са с 2 МР камера а не знам тя с какво качество ще снима ако са китайски мегапиксели. Та някой ако има подобен дрон да сподели впечатления относно моите дерзания моля :)
mironcho - специалист
Мегапикселите вероятно са истински и ще снима малко по-добре от телефон с подобна камера. Пробвай да снимаш нещо на дистанция 15-20м и ще се ориентираш какво да очакваш. Камерите на популярните дронове са доста щирокоъгълни и правят хубави пейзажни снимки съответно за детаилност е трудно да се говори. Както за много други неща и дрона ще върши работа за колкото пари си го купил.
Функцията "следвай ме" е доста спорна при 10-12 минути полет. Ще трябва да спираш да сменяш батерии, което е досадно. Мисля, че машината трябва да е от доста по-висок клас, т.е. да стои във въздуха към 20-на минути и полетния му компютър да е съвременен, за да може да обработва информацията от камерата достатъчно бързо за да взема решение на къде да лети.
За забавление стават и четирите, също са подходящи ако ще летиш рядко. Ако пък стане хоби след два три месеца ще знаеш какво им липсва и ще си наясно какво да си купиш.
Виж този, има барометър за поддържане на височина, но няма GPS и вятъра ще го духа, което е супер досадно, но е много добре за трениране на уменията на пилота.
Стоянски - напреднал
В случая пикселите не са от голямо значение за качеството на заснетото.
И в двата варианта липсва активна стабилизираща система на люлката на камерата.
Това свежда годното за гледане видео до около 10% от заснетото.
Като имате предвид, че и двата дрона са в клас "играчки", не очаквайте чудеса...
За коментираните по-горе функции за зависване, следване, полет по задание, връщане,
качествен клип и т.н. ще трябва да се разделите с едни около 2000... за втора ръка дрон комплект.
Иначе като за играчка се справят с основното си предназначение - забавно е...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "RC-коли,хеликоптери,лодки,дронове!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: