• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Lutchezar - майстор
Разгледа ли предавателя дали и там няма теч и окисление от някой контакт? Там светодиоди има ли?
kozl - майстор
Пропуснах да направя снимков материал.
За сетодиода вече писах. Има и го проверих с мултицета на опция диод - свети в правилната посока.
Окисления не видях, но с такъв размер елементи не разполагам, а и станцията с горещ въздух не съм я пробвал на такива мини SMD елементи.
Иначе окисления имаше в трансмитера от протекли батерии. Дори проводниците към кутията на батериите се бяха разпаднали. Това беше ми лесно за поправка.

То и новата NI-ME 7,4V батерия за количката ми е съмнителна, че бързо падна след зареждане, но захраних количката през токоизправител и пак неуспех.
След включване на ключа on/off на количката за част от секундата сработва сервото и непрекъснато мига светодиода на спийд контролера и повече никаква реакция.

Нямам апаратура да проверя дали трансмитера излъчва нещо в 2,4 GHz. На входа на платката за ВЧ модулиране и антенен изход постъпват сигнали, които видях на осцилоскопа, дотолкова, че да се убедя, че нещо все пак работи в този трансмитер освен двата светещи светодиода.
kozl - майстор
Добавка на снимков м-ал:

Прикачен файл:
Hobbyking Sw 4CH 2.4Ghz_.jpg

Проследих и захранващото напрежение на С1=3,33V и на С2=3,24V.

Прикачен файл:
захр напр.jpg
захр напр.jpg (85.3 KиБ) Видяна 331 пъти


Светодиода LED се пали от №10 и №11 на ИС през резистори R2 и R3. И двата резистора показаха съпротивление 1 и 10 килоома. Е да ама светодиода не свети :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "RC-коли,хеликоптери,лодки,дронове!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: