• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Lisko - майстор
Имаме следния проблем - картина от сол и червен пипер които не са закрепени по никакъв начин към основата. В момента седи хоризонтално на маса, но ако някой леко я бутне, всичко ще отиде по дяволите. Как да се стабилизира ? Идва ми на акъла - много нежно пръскане с някакъв безцветен лак. Дебелината на солта и пипера е 1-2 до 3 милиметра, така на око.
Lisko - майстор
Това е направено и даже ще пусна тука, но след неделя, дотогава ми е забранено от автора.
radius - майстор
Ceresit CT17, но пипера ще потъмнее след омокрянето.
bulhomes2 - майстор
Сложи стъкло върху пипера. Отгоре слагаш друга маса с краката нагоре. Стягаш двете маси и ги обръщаш. Долната да стене горна. Разстягаш ги и внимателно махаш горната. Сега пипера ти е върху стъклото. От там нататък какво ще слагаш за гръб ти си измисляш. Аз бих сложил пак стъкло.
radius - майстор
Може да има обем и да се променят формите като я сплеска.
nikolson - майстор
Ако се пръска, трябва да е безвъздушно и пак няма да е сигурно. Капките трябва да са по-леки (ситни), за да не отместят матряла. Проба, дали фиксаторът не взаимодейства. Каква е основата? Ако е попивна, може да се пробва следното. Покрива се със стъкло, обръща се и се напръсква с фиксатор (лак) гърба на основата.
inspo - майстор
Струва ми се, че ще стане както казваш. Внимателно със спрей безцветен лак да го стегне.
А ако искате да стане по здраво след това с безцветно епокси. Само не знам дали няма да реагират с лака.
https://www.youtube.com/watch?v=QXl8A4_XrTg
EDI - майстор
Колко е голяма картината.За такива цели има кристална бижутерска смола, ама не е от най-евтините.1/2 кило идва към 40-50 лева.
Lisko - майстор
Мерси на всички ! Малко по-малка е от А3 формат. Ако се сложи стъкло и се обърне, ще стане мазало, щото дебелината е различна. Там дето има пипер е по-дебело отколкото там дето има сол.
  • 1
  • 2

Тема "Картина от сол и пипер - как да се фиксира" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: