Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nanko - специалист
Интересува ме какви са вариантите да се закрепи стъкло за хоризонтална метална рамка. По възможност стъклото да е на отделни парчета, но в същото време да не преминава вода под рамката?
шоп - майстор
Дай повече подробности за да получиш адекватни решения.

Варианти много: силикон, държачи, жлебове, рамка, крепежи, маджун....
nanko - специалист
За козирка ще се ползват. Силикона отпада като вариант. Към момента това съм намерил: Изображение

Колко трябва да е дебело стъклото? 10мм. достатъчни ли са?
EDI - майстор
Ами зависи от много неща - размер на цялата козирка, брой фрагменти, теглото на отделните фрагменти, такива неща.Обикновено стъкло няма да стане, или закалено, или армирано или ламинирано.И защо стъкло.
VLADO66 - майстор
В голямата градушка в София топките лед бяха минали през армираното стъкло на капандурата на тавана ми все едно че съм го дупчил с боркорона.
EDI - майстор
Аз затова се зачудих защо стъкло.Поликарбонати много и по-евтини от стъклото са.А може колегата или половинката му :-D да им е кеф да има стъклена козирка.
itsme! - напреднал
Малко е стара темата, но все пак ще пиша и аз. При поликарбонатните плоскости няма ли да е по-шумно когато вали и не пропускат ли по-малко светлина? Имам да правя една козирка 4х3 и за да избера материал за конструкцията първо искам да реша с какво ще покривам отгоре.

Тема "Какви са вариантите за захващане на стъкло към метал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: