Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Lisko - майстор
Тая златна парА за съжаление е пробита. Аз нищо не разбирам от стари монети, само знам че пробита ли е - много лошо.
Но все пак интересно ако има тука разбирачи, нумизмати да обяснят колко ценна би могла да е тази.
Разбирам арабските цифри и ако това е година, ще излезе че монетата е доста стара.
За един преател питам ;-)
Изображение
andro440 - майстор
Lisko написа:
Тая златна парА за съжаление е пробита. Аз нищо не разбирам от стари монети, само знам че пробита ли е - много лошо.
Но все пак интересно ако има тука разбирачи, нумизмати да обяснят колко ценна би могла да е тази.
Разбирам арабските цифри и ако това е година, ще излезе че монетата е доста стара.
За един преател питам ;-)
Изображение

отиди в някой музей -там ги оценяват и купуват на реална цена
andro440 - майстор
andro440 написа:
Lisko написа:
Тая златна парА за съжаление е пробита. Аз нищо не разбирам от стари монети, само знам че пробита ли е - много лошо.
Но все пак интересно ако има тука разбирачи, нумизмати да обяснят колко ценна би могла да е тази.
Разбирам арабските цифри и ако това е година, ще излезе че монетата е доста стара.
За един преател питам ;-)
Изображение

отиди в някой музей -там ги оценяват и купуват на реална ценатази монета -няма нумизматична цена ...според мен
kalpev - специалист
Lisko написа:
Разбирам арабските цифри и ако това е година, ще излезе че монетата е доста стара.
Всеки разбира арабските цифри, нали с тях пишем :-D
Виж, за персийските е друга работа, живял съм малко в Иран. Само дето разликата е голяма. Та, как точно си разбрал тези "арабски" цифри, които всъщност са персийски, е отделен въпрос. Ако смяташ, че арабски и персийски е все едно...кажи на някой персиец, че е арабин и... д..пе да ти е яко после!
1223 виждам аз от разфокусираната снимка...
Lisko - майстор
kalpev написа:
Виж, за персийските е друга работа, живял съм малко в Иран. Само дето разликата е голяма. Та, как точно си разбрал тези "арабски" цифри, които всъщност са персийски, е отделен въпрос. Ако смяташ, че арабски и персийски е все едно...кажи на някой персиец, че е арабин и... д..пе да ти е яко после!
1223 виждам аз от разфокусираната снимка...
Ясно, дотук разбрахме, че съм тъп и не мога да прая свястни снимки. Поклон!
solar_entusiast - специалист
То за този форум и това понякога си е успех :wink:
Аз бих пробвал в някой нумизматичен магазин. Там имат каталози и ако я има в тях ще ви кажат цена.
kalpev - специалист
Lisko написа:
Ясно, дотук разбрахме, че съм тъп и не мога да прая свястни снимки. Поклон!
E, не така, де. Не съм имал въобще това предвид, пък ти много тънкообиден го играеш.
Все пак, съгласи се, че човек, претендиращ да разбира от математика, трябва да е наясно и с понятията, на какво пише и т.н.
За снимката не съм искал да ти търся кусури, нормално е да се фокусира върху ръката, а не парАта при близко снимане.
Просто се застраховах, защото разликата между 3 и 4 е едно ченгелче отгоре, а не се вижда добре, това е.
hidrazin - майстор
Lisko написа:
...ако има тука разбирачи, нумизмати да обяснят колко ценна би могла да е тази...
Съжалявам, стара е но струва колкото златото в нея минус някакъв процент - 5-10%.
Монетата е турска и не представлява никакъв интерес.
Тежи към 1.5 грама и ако и вземеш 100-тина лева, в момента е добре.
Би трябвало да е MAHMUDIYE,1223/27,GOLD.
Може и леко да бъркам заради късния/ранния час, но е това, Цената като за метал.
http://www.ebay.com/itm/K103-TURKEY-AH- ... Swo0JWI7EE
http://www.worthpoint.com/worthopedia/t ... -132359116
http://get-buy.net/catalog/45159/45159/page_15/
:partyman:
P.S. Не знам що някой като намери златна монета си мисли че е хванал бога за рога? :?
Не говоря за Lisko, той си е готин.
Повечето от златните монети имат стойност колкото златото в тях.
Има и изключения, но те са много редки.
Има и сребърни монети дето са .... много пари и са с размера на нокът на кутрето. :-D
Lisko - майстор
Хидра, мерси, то га е тъй няма смисъл и да се продава.
hidrazin - майстор
Lisko написа:
Хидра, мерси, то га е тъй няма смисъл и да се продава.
То няма и смисъл да се държи де, ако не отчетем факта че в момента златото на борсата си е евтино.
Ама дали сега с 10 кинта по-малко или след 5 години с 10 кинта повече...
Виж, ако имаш гърне 10-тина кила е друга бира. :-D
Абстрахирай се от това че е злато. Златото за мен си е просто метал, суровина и понякога си правя експерименти с него.
Ти примерно може да отрежеш пробитото и да "обрамчиш" монетата. Да я направиш примерно квадратна.
После да я вградиш или залепих към някой накит.
После ще получиш радост, щастие, свир..,сех,.... :-D
Какво тук значат никакви си 100 кинта? :-D
Използвай въображението си и не мисли за тая монета като за нещо повече от парче ламарина.
:partyman:

Тема "златна парА - ценна ли е ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: