• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lyubohar - майстор
Какво представлява солта за миялни машини??
Има ли нещо общо с морската сол?
radius - майстор
Има натриев хлорид, но кой знае какво още. Щом пише, при поглъщане да тичаме към доктор.
lyubohar - майстор
Ами няма да я поглъщаме. :mrgreen:
Омръзна ми да тичам до големи вериги да си купувам.
При мен свършва много бързо,въпреки,че е на минимална позиция.
А в кварталните магазинчета ако има изобщо са малки опаковки и никак не е изгодно за една сол.
В София съм,уж водата не е твърда,но без сол стъклото не изглежда добре.
Щеше да е изгодно,ако морската ще върши същата работа.
Ще взема да пробвам.
zz_stefanov - майстор
Възстановявала йоннообменната смола в миялната. Каква е химията не знам, но на пакетите пише 99,9% NaCl.
Отделно започнах да ползвам таблетки всичко в едно и солта престанах да я ползвам. Миялната ми има и такъв режим.


Трудно ми е да преценя дали е заменима с домакинска и дали е отровна, последното мисля че твърдо не е. :)
За да изглежда добре стъклото се поставя гланц или се ползват талетки с тази функция.
torbalan - Дървен философ
Морска сол, която е недопречистена и неподходяща за ядене.

Носили сме за анализ в лаборатория.

Откакто имам съдомиална (около 15 години вече) - само морска сол ползвам.
lyubohar - майстор
Подозирах,ама не посмях директно да питам.
lov - майстор
Ръгай смело. С нищо не е по различна от тази която ти продават. Дори тя е по зле че се води техническа сиреч непречистена. А какво им уж пречистват един господ знае. Така се майтапеха химиците у фабриката дето бачках на времето. С баш такава сол ставаше най хубавото зеле и сланина. :-D И никой не се е оплакал.
Всъщност дори да има някакви примеси от други соли то те практически не влияят на процеса на възстановяването на йоннообменита смола която ти омекотява водата. Процесите там са обратими.
От време на време пускат и каменна едро мляна. Те пак си продават като морска но по вида. цвета или описанието можеш да разбереш че е такава.Тя по прицип е по добра за тази цел. Дълго е за обяснение но е чисто физически но най вече че не се сбива както морската и тази специалната.

п.п. А най големия майтап е че са им написали и срок на годност една или две години.Бе да го eбa тя се е отлагала стотици години и е отлежавала не знам колко си молиона и щела да се развали.
kozl - майстор
A какво му е на стъклото? От години сол не ползваме, но явно сме непретенциозни към вида на стъклото (най-вече чашите).
А като сложа очилата е вида некви петънца, а без очила - сол ми не требе :-D
Помня в началото кристала получи отенъци и сега стои некъде прибран и скрит от употреба.
lyubohar - майстор
Стъклата,лъскавите тенджери без сол получават петна.
Сега изкарах една миялна с морска сол.
Излязоха идеално лъскави без петна.
Морска сол-1кг.-0.39лв.
За миялни 1.5кг.-5 лева.
Клатят ни като за световно.
От тук нататък ясно какво ще ползвам. :partyman:
kozl - майстор
Моето предположение е че:
Солта за миялни е "пречистена" с по-ниско съдържание на други съединения освен NaCl :?
А морската сол е = на сол за миялни + твърда вода със съдържание на разни разтворими съединения според района.
Така че защо пък не на морската сол :roll:

А и колко мека е софийската вода, която е смес от Рилска и Витошка вода :?
Аз вече писах в една друга тема за топлообменници колко ми показа некакъв индикатор за аквариумни нужди и цифрата бе 7-8 немски градуса, срещу 0-4 по тези данни.
А от 0-4 си наливах от витошки потоци :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Сол за миялни машини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: