Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Lisko - майстор
Andisi написа:
Аз носеща стена от тухли "четворки" не бих строил. Имам следната ситуация при мен, къща зидана от плътни тухли единички със стоманобетонни плочи на всеки етаж. Не е мръднала от земетресението в Перник от преди 3 години.
А в Япония стари дървени къщи се местят целите от земетресенията и пак остават цели. Другото предимство е - строят ги така че ако почне да се руши да не те убие, което няма как да стане с тухли и бетон.
egomen66 - майстор
Andisi написа:
Аха, аз все пак избягвам "четворките". Единствен вариант да ги ползвам е с колони и пояс или плоча върху колоните. Вариант колони(бетонни/метални/дървени) и ОСБ и гипсокартон, мислил ли си? Какво е това което тежи 1.5-2.0 тона?

В крайна сметка, ти си преценяваш, аз където и да съм видял стена от "четворки" без колони, рано или късно е пукнала.

Прикачен файл

20150826_133403.jpg
fox_vt - майстор
n_a написа:
n_a написа:
fox_vt написа:
Представям си някой зида с отворите нагоре и сипва ли сипва вар :lol: Виж при единичките с отвори да ама тука :shock:
Това, че се хилиш с широко отворена уста, не те прави прав
Да се извиня на всички!!!!!
Чета тухла четворка, пиша тухла четворка, а през всичкото време в главата ми Поротерм тухлите........... уф, паешка ми работа
Обожавам форумите, винаги ще се намери някой да ти нашока канчето и да те изправи
Та, в грешка съм 8-[
Изображение
Същото нещо и аз с тухлите на поротерма,ама как така прави се редят със дупките нагоре,клипче даже гледах да видя как точно става.Наздраве и от мен емотиконите не бачкат представи си каса бира :D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
fox_vt написа:
.....
Същото нещо и аз........Наздраве и от мен емотиконите не бачкат представи си каса бира :D
А е само сряда.... малииий, аз съм айляк, ама вие да му мислите ;-)
Ай Наздраве!
Георги Иванов(алцек) - специалист
Аз казвам да вземат да ги забранят със закон тези тухли четворки.
gechev - специалист
Ако зидате не само класическата "Четворка", а и по новите тухли с отворите нагоре увеличавате Конвекцията или топлопреноса. Много "термоизолационни" са тухлите зидани с вертикално положен отвор :lol: :lol: :lol: Не отговорих на авторския въпрос. Важното е да се самоноси до пояса, а това е лесно постижимо. Никой вече не търси от тухлата носимост.
Lisko - майстор
gechev написа:
Ако зидате не само класическата "Четворка", а и по новите тухли с отворите нагоре увеличавате Конвекцията или топлопреноса. Много "термоизолационни" са тухлите зидани с вертикално положен отвор :lol: :lol: :lol:
По принцип да, ама ми се струва пренебрежим тоя пренос при положение че в горния край (най-горния ред) е запушен.
nautilus33 - майстор
Някой сблъсквал ли се е с тухлите четворки на Вийнербергер? Днес видях в Топливо, но на пръв поглед забелязах, че в палета имаше 3-4 спукани бройки само на един ред, като вероятно е дефект при печенето още. Иначе при почукване с твърд(метален) предмет звънтят, което според някои е признак, че са добри(здрави). ИЗглеждат по този начин. Не знам дали не са някакво менте, но палета беше опакован с фолио на Вийнербергер.
Изображение

Като в пост номер 5 на информар. Само че, нямат щампа. Не знам дали по принцип тези на фирмата имат.
audiman - напреднал
вт юли 31, 2018 3:42 pmnautilus33 написа:
Някой сблъсквал ли се е с тухлите четворки на Вийнербергер? Днес видях в Топливо, но на пръв поглед забелязах, че в палета имаше 3-4 спукани бройки само на един ред, като вероятно е дефект при печенето още. Иначе при почукване с твърд(метален) предмет звънтят, което според някои е признак, че са добри(здрави). ИЗглеждат по този начин. Не знам дали не са някакво менте, но палета беше опакован с фолио на Вийнербергер.
Изображение

Като в пост номер 5 на информар. Само че, нямат щампа. Не знам дали по принцип тези на фирмата имат.
Аз съм ползвал тухли четворки на Тайфун малко по-различни на външен вид от тези на снимката (50м2), но не ми харесват - по-крехки и чупливи са спрямо тези на Винербергер. Ако се пробива в тях трябва да е с много слаб удар защото се чупят.
nikolson - майстор
вт юли 31, 2018 3:42 pmnautilus33 написа:
Някой сблъсквал ли се е с тухлите четворки на Вийнербергер? Днес видях в Топливо, но на пръв поглед забелязах, че в палета имаше 3-4 спукани бройки само на един ред, като вероятно е дефект при печенето още. Иначе при почукване с твърд(метален) предмет звънтят, което според някои е признак, че са добри(здрави). ИЗглеждат по този начин. Не знам дали не са някакво менте, но палета беше опакован с фолио на Вийнербергер.
Изображение
Като в пост номер 5 на информар. Само че, нямат щампа. Не знам дали по принцип тези на фирмата имат.
https://wienerberger.bg/produkti/forati-4

Тема "Какво натоварване издържа стена от тухли четворка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: