• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
в един магазин за ел. уреди втора ръка от зап. Европа открих доста хубав хладилник с фризер либхер. Според продавачът хладилникът работи, но трябва да се зареди с фреон, тъй като не ухлажда. Иначе каот се включи към ел. мрежата се чува, че работи, дисплеят свети и т.н. Та, да попитам след като не охлажда, а си работи, може ли проблемът да е другаде, тъй като цената е наистина добра и се чудя дали да го взема.
Казаха ми, че ако искам могат и те да икнат техник да го зареди, но тогава цената ще е малко по-висока.
lov - майстор
Ако са намерили теча на фреон до сега да бяха го закърпили и оправили и нямаше да ти разиграват този цирк. При новите хладилници със вградени изпарители като се получи пробив няма как да го отремонтираш. Хвърля се целия шкаф. Та бягай на далече от него. Ще ти го напълнят с фреон ще покара някой месец и после пак от начало
nautilus33 - майстор
lov написа:
Ако са намерили теча на фреон до сега да бяха го закърпили и оправили и нямаше да ти разиграват този цирк. При новите хладилници със вградени изпарители като се получи пробив няма как да го отремонтираш. Хвърля се целия шкаф. Та бягай на далече от него. Ще ти го напълнят с фреон ще покара някой месец и после пак от начало
Благодаря. Че почти се бях навил да го взема. Иначе е по-нов модел, от тези с нещо като вентилаторче най-горе в хладилната част. Значи се отменя покупката...
nikolovvd - майстор
Направо си се отървал на косъм, че иначе щеше да потребяваш повече фреон от специалистите по климатиците. :lol:
nautilus33 - майстор
nikolovvd написа:
Направо си се отървал на косъм, че иначе щеше да потребяваш повече фреон от специалистите по климатиците. :lol:
Така си е май :)
lov - майстор
И интересното е що са го влачили от някъде си като завода е тука у нас и се произвеждат най новите модели. :lol:
Аз съм с два такива като единия ме уредиха и си го купих с дефект за смешна сума но беше в електрониката та рискувах и си го оправих. Та ми се чини че някаква такава врътка са правили ама не се е получило и сега гледат как да се оттърват от него.
nikolovvd - майстор
Абсолютно си прав. Иначе ако всичко му беше изправно 100 пъти да са го напълнили с фреон и да са го продали.
Явно вече са го пълнили веднъж и като са видели, че фреона бяга са решили, че като са се набутали веднъж, може да набутат някой друг. Затова са му сложили и "супер привлекателна" цена. :lol:
nautilus33 - майстор
Ами докаран е някъде от Европата :)
Иначе не знаех, че се произвеждат и в България. Иначе човека каза, че днес трябвало да го напълнят с фреон, та ако ида утре, ще е готов. Ама...
lov - майстор
Иди и го виж ама след няколко месеца но на вторични. :) Освен ако някой будала не е глътнал водичка и да е по упорит с честото пълнене с фреон.
Апропо завода е в Пловдив. И към хладилниците нямам забележка относно качеството. И двата са от най големите като размер правен от тях. Май вече 6-7 година карат.
Здравейте имам фризер либхер с 6 чекмеджета купен преди 4-5 години втора ръка ,доволни сме от работата му но от няколко дни ме безпокой една лапичка която постоянно свети с предупредителен знак ( ! )но заграден в триъгълник увеличавах намалях-продължава да свети та въпроса ми е за майстор ли плаче или е нещо....направи си сам :sad:
  • 1
  • 2

Тема "Неработещ хладилник Liebherr" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: